Ana Sayfa Dünyadan Rus ayakkabı zinciri Carlo Pazolini iflasın eşiğinde

Rus ayakkabı zinciri Carlo Pazolini iflasın eşiğinde

Rusya’nın en büyük ayakkabı zincirlerinden Carlo Pazolini için iflas talebinde bulunuldu.

Rusya’da ünlü ayakkabı mağaza zinciri Carlo Pazolini de iflasın eşiğinde… Rusya’nın en büyük perakende ayakkabı zincirlerinden Carlo Pazolini iflasın. Moskova Tahkim Mahkemesi, Alfa Bank’ın, Carlo Pazolini mağazalarının sahibi olan Rus “Anta” şirketinin iflası talebiyle yaptığı başvuruyu kabul etti.

İtalyan ismiyle yaratılan Rus markası olan Carlo Pazoli’nin, Alfa Bank’a 864 milyon ruble borcunu ödeyemediği belirtiliyor. Tüketimdeki azalma ve rublenin sert devalüasyonu sonrası zor duruma düşen Carlo Pazoli’nin kurucusu İlya Reznik, yaşamını sürdürdüğü İngiltere’de sıkıntılı günler geçiriyor.

Londra Yüksek Mahkemesi, Alfa Bank’ın açtığı dava üzerine, Reznik hakkında tutuklama kararı çıkardı. Gerekçe olarak, işadamının istenen belgeleri mahkemeye sunmaması gösterildi. 2013 yılında Rusya’da 200, Avrupa ve ABD’de toplam 50 mağazası bulunan Carlo Pazolini ekonomik kriz sonrası ciddi küçülmeye gitmek zorunda kaldı. Şirketin Rusya’daki mağaza sayısı 137’e gerilerken, ABD’deki mağazalarının tümünü kapattı, Avrupa’da ise 10 mağaza ile yoluna devam ediyor.
Kaynak: TürkRus

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz