Ana Sayfa Dünyadan Louis Vuitton, Çin’de 3 mağaza kapattı

Louis Vuitton, Çin’de 3 mağaza kapattı

Lüks perakende markası Louis Vuitton, Çin’deki 3 mağazasını kapattı. Çin’de yaklaşık 50 mağazası bulunan Louis Vuitton, yılın üçüncü çeyreğinde satışlarda yüzde 9 oranında bir düşüş gördü.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangdong eyaletinin merkezi ve en büyük şehri olan Gaungzhou’da mağaza kapatan Louis Vuitton, Çin’de küçülmeye gidiyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’de 3 mağazasını kapattığını duyuran Louis Vuitton, ülkedeki satışlarının 2015 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 9 oranında düştüğünü bildirdi.

Hükümetin yolsuzluklarla mücadele ettiği Çin’de yavaşlayan ekonomi ve anti savurganlık kampanyasının lüks tüketimi düşürdüğü tahmin ediliyor. 2012 yılında başlayan üç yıllık siyasi hareketin, ülkedeki lüks malların talebini engellemişti. Çin’de faaliyet gösteren pek çok lüks marka, mağaza yatırımları yerine online satışlarını genişletmeyi tercih etti.

Louis Vuitton’un Çin’de yaklaşık 50 mağazası bulunuyor. Bu yılın başında Pekin ve Hangzhou’da mağaza açan Louis Vuitton yetkilileri, Çin’deki ekonomik yavaşlamaya karşın yatırımlarını sürdüreceklerini de açıkladı.
Çeviri: AVMDergi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz