Ana Sayfa Tasarım Workshop İstanbul’dan DenizBank Dijital Şubesi

Workshop İstanbul’dan DenizBank Dijital Şubesi

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda faaliyete geçen DenizBank Dijital Şubesi, Workshop İstanbul tarafından tasarlandı. Dijital uygulamalarla donatılmış DenizBank Dijital Şubesi, müşterilerin hem dijital bankacılık uygulamalarını deneyimleyebilecekleri, hem de eğlenceli vakit geçirebilecekleri dijital masalar, dokunmatik ekranların yanı sıra Oculus Rift VR gözlüklerin bulunduğu dijital bir oyun alanı olarak kurgulandı.

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda faaliyete geçen DenizBank Dijital Şubesi’nde, yolcuların seyahat saatlerini beklerken, hem geleneksel yüz yüze bankacılık hizmetlerini alabilecekleri, hem de dijital çağın gerekliliği olan dijital bankacılık hizmetlerinden faydalanabilecekleri ayrıcalıklı bir ortam tasarlandı.

Şube içerisindeki dokunmatik ve dijital ekranların, akıllı telefon ve tabletlerin, sanal gerçeklik gözlüklerinin ve dijital yayınların bulunduğu dijital eğlence alanında, müşterilerin dijital bankacılığın yeniliklerini deneyimleyebilecekleri sıra dışı ve konforlu bir mekan oluşturuldu.

Şubede geleneksel gişe bankosu yerine tüm bireysel ve KOBİ bankacılığı hizmetlerinin verildiği teller-seller masaları kullanıldı. Ayrıca bireysel pazarlama temsilcileri için rahat çalışma alanları tasarlandı. Zeminde doğal ve geleneksel malzemeler masif rabıta ve doğal mermer kullanılırken, duvarlarda dinamik bir iç mekan yaratmak amacı ile akrilik malzeme kullanılarak eğrisel yüzeyler oluşturuldu. Ayrıca, kullanıcıları dijital eğlence alanına ve dokunmatik ekranlara yönlendirmek amacıyla yarı transparan akrilik malzeme ile LED ışık duvarları tasarlandı.

DenizBank ve Lydia Apple Premium Reseller iş birliği ile Apple ürünlerinin kullanıma sunulduğu DenizBank Dijital Şubesi’nde, müşterilerin hem dijital bankacılık uygulamalarını deneyimleyebilecekleri, hem de eğlenceli vakit geçirebilecekleri dijital masalar, dokunmatik ekranların yanı sıra Oculus Rift VR gözlüklerin bulunduğu dijital bir oyun alanı kurgulandı.

Doğal malzemeler ile yeni teknoloji entegre edildi

DenizBank Dijital Şubesi projesinin DenizBank’ın gelecek odaklı vizyonunun önemli bir göstergesi olduğunu belirten projenin tasarımını ve uygulamasını gerçekleştiren Workshop İstanbul Kurucu Ortağı Yiğit Cin, DenizBank Dijital Şubesi’nin geleceğin banka şubelerinin nasıl olacağı ile ilgili önemli ipuçları verdiğini, müşterilerin banka şubelerine yalnızca geleneksel bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için değil, dijital dünyanın getirdiği kolaylıkları deneyimlemek için de gideceklerini ifade etti.
Projenin tüm mobilya ve aydınlatma unsurlarının da Workshop İstanbul tarafından bu projeye özel tasarlandığını belirten Yiğit Cin, tasarım özellikleri ile ilgili ise şunları belirtti:

“DenizBank Dijital Şubesi’nde hem geleneksel yüz yüze bankacılık hizmetleri, hem de dijital uygulamalar bir arada sunulduğundan, doğal malzemeler ile yeni teknoloji malzemeleri birlikte kullanmak istedik. Şube içinde zeminde masif rabıta ve mermer gibi doğal malzemeler kullanırken, duvarlarda DenizBank’ın dinamik kurumsal markasının dinamik ve dairesel deniz formları ile örtüşecek, hem de teknolojiyi ön planda tutacak yeni teknoloji malzemeleri kullanmayı tercih ettik. Isıyla biçimlendirilmiş solid akrilik duvarların yarattığı eğrisel formlar şubenin teknolojik vurgusuna uygun olarak mekana hareket ve dinamizm kattı. Duvar kaplama malzemesi olarak akriliğin bu kapsamda ve bu formda kullanılmış olması Türkiye’de bir ilk.”

DenizBank dijitalleşme çalışmalarını sürdürecek

DenizBank’ın içselleştirdiği “artık size daha yakınız” anlayışı ile şube ve ATM ağlarını büyütmeye devam ederken, çağın gerektirdiği yenilikçilik misyonu paralelinde dijitalleşme çalışmalarını devam ettirdiğini dile getiren DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark ise, “Dünyanın En İnovatif Bankası ödülüne sahip bir kurum olarak, dijital konsept ve çözümler alanında yaptığımız yatırımlarla, müşterilerimize yenilikçi, farklı ve hayatı kolaylaştırıcı çözümler sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Proje Künyesi

Proje: DenizBank Dijital Şubesi
Proje Yeri: Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
Proje Ofisi: Workshop İstanbul
Tasarım Ekibi: Yiğit Cin, Ali Cin
İşveren: DenizBank Finansal Hizmetler Grubu
Ana Yüklenici: Workshop İstanbul
Aydınlatma Tasarımı: Workshop İstanbul
Mobilya Tasarımı: Workshop İstanbul
Proje Alanı: 180 metrekare
Proje Yılı: 2017
Mekan Fotoğrafları: Cem Artantaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz