Ana Sayfa AVM Unutulan eşyalar hayır kurumlarına

Unutulan eşyalar hayır kurumlarına

Outlet Center İzmit, merkezi ziyaret eden müşteriler tarafından unutulan eşyaları, bir ay süresince sahipleri çıkmazsa, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere hayır kurumlarına verecek.

Outlet Center İzmit’te 2013 ve 2014 yıllarında ziyaretçiler tarafından unutulan eşyalar bir araya toplandı. Merkezde unutulan eşyalar arasında; cep telefonundan çocuk oyuncaklarına, ayakkabıdan elbiseye, kol saatinden radyoya kadar birçok eşya aylarca sahiplerini bekledi. Ancak eşyaların sahibi ortaya çıkmayınca, Outlet Center İzmit yönetimi, daha önceki yıllarda olduğu gibi unutulan bu eşyaların ihtiyaç sahibi insanların işine yaraması için hayır kurumlarına vermeye karar verdi.

2013 ve 2014 yıllarında Outlet Center İzmit’te unutulan eşyalar bir ay daha bekletilecek. Unutulan eşyaların bu süre içinde de sahipleri çıkmazsa, eşyalar hayır kurumlarına bağışlanacak. Bu süre içinde kişiler, kayıp eşyaların kendilerinin olduğunu ispatlarsa bunları alabilecek. Bu süre içinde müracaat eden olmazsa para Mehmetçik Vakfı’na diğer eşyalar ise hayır kurumlarına bağışlanacak.

Outlet Center İzmit’te unutulan her eşyanın tarihi, unutulduğu yer, yönetime kimler tarafından teslim edildiği tutanaklarda yer alıyor. Bu arada, unutulan gıda ürünlerinin ise, son kullanma tarihleri geçtiği için imha ediliyor.

2013 yılında, müşteriler tarafından toplam 198 parça unutulan eşyanın 84 adedi sahiplerine teslim edilirken 113 adedi ise hala sahibini bekliyor. 2014 yılında da 104 adet unutulan eşyanın 66 adedi teslim edilirken 38 adet unutulan eşya yönetimde muhafaza ediliyor. Outlet Center İzmit yönetiminde müşteriler tarafından unutulan eşyaların arasında; şarjlı tornavidadan gözlüğe, cep telefonundan kıyafetlere kadar birçok eşya bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz