Ana Sayfa Gündem Sapphire satılıyor

Sapphire satılıyor

Uzun bir süredir Kiler GYO’nun elden çıkarmak istediği konuşulan Sapphire’in satışı için düğmeye basıldı. Kiler GYO’nun 2011 yılında İstanbul’a kazandırdığı Sapphire’ın toplu satışı için Katar bankası The First Investor – TFI görevlendirildi.

Kiler GYO, Sapphire’in satışı için Katarlı banka TFI’yı görevlendirdi. Kiler GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yaptığı açıklamada, “Şirketimiz tarafından; İstanbul Sapphire Binası’nda Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence’da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası’nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katarlı Barwa Bank’a ait olan yatırım bankası The First Investor (TFI) ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır” denildi.

İnşaatına 2006 yılında başlanan Sapphire, 2011 yılında Kiler GYO tarafından İstanbul’a kazandırıldı. İstanbul Sapphire 262.5 metre anten yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek residence binası konumunda. AVM, konut ve seyir terası kullanımlarının bir arada yer aldığı karma projenin toplam 165 bin 139 metrekarelik inşaat alanına sahip. 10 bodrum ve yer üstünde 56 kattan oluşan Sapphire’in AVM bölümünün ise metro bağlantısı bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek seyir teras bulunan Sapphire’de, 236 metreden İstanbul Avrupa ve Asya yakaları aynı anda 360 derece açıyla izlenebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz