Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Türkiye’de tasarlandı, Avrupa’yı fethe çıkıyor

Türkiye’de tasarlandı, Avrupa’yı fethe çıkıyor

Ingenico Group’un Türkiye pazarı için Türk mühendisleri ve iş ortağı Pavo Elektronik AŞ ile birlikte tasarladığı yeni nesil yazarkasa POS iWE280’e Avrupa’da satış izni alındı. İtalya hükümetinin tüm sertifikaları ile onayladığı Ingenico iWE280 yazarkasa POS cihazının satışına Temmuz 2015’te İtalya’da başlanıyor.

Dünyanın ödeme sistemleri konusunda lider şirketi Ingenico Group’un, Türkiye pazarı için Pavo ile birlikte geliştirdiği iWE280 yazarkasaPOS cihazının İtalya’da satışına EFT POS onayından sorumlu Consorzio Bancomat (Bankalar Birliği) ile Agenzia delle Entrate (Gelir İdaresi) tarafından onay verildi. Tamamı Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Ingenico teknolojisiyle üretilen iWE280, Temmuz ayında İtalya’da satışa çıkıyor.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında uygulamaya aldığı yeni nesil ödeme kaydedici cihaz projesi, uzaktan vergi denetimi altyapısı ve kontrol sistemleri ile dünyada bir ilki temsil ediyor. Bu proje kapsamında Ingenico Türkiye ofisinde hayat bulan yeni nesil seyyar ÖKC cihazı Ingenico iWE280 Türkiye’den sonra şimdi de Avrupa’da  satılacak.

Sidal: Türkiye’den Avrupa’ya yazarkasa POS cihazı

ingenico2Seyyar yeni nesil ödeme kaydedici cihazı iWE280’ in  yazarkasa pazarında çok başarılı bir ürün olduğunu belirten Ingenico Group’un Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, “Ülkemizde başarıyla uygulanan projede, Türk ekibimizin gücü ve uluslararası kalitemiz sayesinde pazarda kısa sürede büyük başarı yakaladık. Onbinlerce işyerinde yazarkasa POS’umuz beğeniyle kullanımda. Ürünümüze şimdi de İtalyan otoriteleri tarafından onay verildi. Önümüzdeki aydan itibaren Ingenico iWE280 yeni nesil ÖKC cihazımız İtalya’da da satılmaya başlanacak. Böylece Türkiye dışında satışı gerçekleşen ilk ve tek yeni nesil ödeme kaydedici cihaz, iWE280 olacak. İtalya’ dan sonra iki Avrupa ülkesinde de süreç devam ediyor. Bu ülkelerde de çok yakında onayları tamamlayıp satışa başlayacağız. Maliye Bakanlığımız, Gelir idaresi ve TÜBİTAK dünyada benzeri olmayan ve örnek olacak bir projeyi hayata geçirmiştir’ Bu ürün ile Avrupa dahil dünyanın her yerinde ülkemizin tanıtımını destekleme şansına sahip olacağız. Bu gurur hepimizin” dedi.

Uluslararası standartlarda üretilen ve Ingenico global kataloğunda yer alan iWE280, Pavo ve Ingenico Ar – Ge ekiplerince Gelir İdaresi tebliğlerine uygun olarak geliştirildi. Tübitak tarafından da onaylanan ve üretimi Ingenico tarafından yapılan yeni nesil yazarkasaPOS cihazı 456 gr ağırlığı, küçük ve hafifliğiyle gerçek bir seyyar cihaz özelliği taşıyor. Üstün pil performansıyla arka arkaya 400’ü kartlı, yaklaşık 500  işlem yapabilen iWE280, saniyede 30 satır baskı yapan hızlı yazıcısı ile de saha ekiplerinin hayatını kolaylaştırıyor. Tek bir şarj ile 3 günden uzun süre standby’da kalabilen cihaz, düşmeye ve ekran darbelerine de karşı artırılmış dayanıklılığa sahip. 2 saat gibi kısa sürede tam şarj olan iWE280  üzerinden çipli ve manyetik kartlı ödemelerin yanı sıra, cep telefonu ile NFC veya banka/ulaşım kartları gibi temassız ödeme özelliği olan kartlarla da ödeme yapılması mümkün olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz