Ana Sayfa AVM Solal Ödülleri’nde Ece Türkiye damgası

Solal Ödülleri’nde Ece Türkiye damgası

“Perakende’nin Oscarları” olarak bilinen 2015 Solal Ödülleri’nde Ece Türkiye damgası vuruldu. Ece Türkiye’nin yönetimindeki iki AVM, ödüllendirildi.

“Perakendenin Oscarları” olarak da nitelendirilen Solal Pazarlama Ödülleri, bu yıl Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yapılan törenle sahiplerine kavuştu. Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından her yıl düzenlenen etkinliğin bu seneki yıldızları, Ece Türkiye tarafından yönetilen Metrocity Alışveriş Merkezi ve Espark Alışveriş Merkezi oldu. Törende Metrocity AVM, Engelsiz Erişim Derneği’nin katkılarıyla hazırlanıp, Ece Türkiye ve Avea’nın işbirliğiyle hayata geçirilen “Sesli Adımlar” uygulamasıyla “Sosyal Sorumluluk Kategorisi”nde “Altın Ödül”ü almaya hak kazanırken, Espark Alışveriş Merkezi ise“Gökyüzü Hediyeleri” projesiyle “Teknoloji Kategorisi”nde“Gümüş Ödül”ün sahibi oldu.

“Sesli Adımlar”la MetroCity’den dünyada bir ilk
Ece Türkiye yönetimindeki AVM’lerden biri olan Metrocity, “2015 ICSC Solal Pazarlama”da bu yıl verilen 5 altın ödülden birini Türkiye’ye getirdi. Ece Türkiye ve Avea’nın ortak çalışması “Sesli Adımlar” uygulamasıyla törende ilgi odağı olan Metrocity, bu projeyle görme engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama, özgürce ve daha fazla entegre olmalarına imkan sunarak dünya çapında bir ilke imza attı. Görme engellilere bulundukları noktayı sesli söyleyerek, AVM içinde kimseye ihtiyaç duymadan gezmelerine ve aradıkları mağazaları kolaylıkla bulmalarına imkan tanıyan “Sesli Adımlar” uygulaması ile Metrocity, sektöre dünya çapında öncülük etmiş oldu. Şimdiye kadar toplam 8 bin 500 görme engellinin telefonlarına yüklediği uygulama, toplam bin 745 kişi tarafından en az bir kere Metrocity ve Ece Türkiye’ye bağlı diğer AVM’lerde kullanıldı. Uygulamayı kullanan görme engelli vatandaşlar, AVM içinde ortalama 80 dakika vakit geçirirken, AVM’yi her ziyaretlerinde ortalama 4 kere de yer araması gerçekleştirdi.

“Sesli Adımlar” uygulaması kullanıcıları için hem Türkçe hem de İngilizce dil desteği sağlıyor. Bu sayede Türkiye’de bulunan görme engelli turistler de uygulamadan faydalanabiliyor. IOS işletim sistemine sahip telefonların yanı sıra Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda da “Sesli Adımlar”uygulaması kullanılabiliyor.

Gökyüzünden düşen hediye paketleri, Espark’a “Gümüş Ödül” getirdi
Ece Türkiye yönetimindeki bir diğer AVM olan Eskişehir’deki Espark AVM de, perakende sektörünün pazarlama dalında, dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri kabul edilen “2015 ICSC Solal Pazarlama Ödülü” töreninin parlayan yıldızlarından biri oldu. “Gökyüzü Hediyeleri” projesiyle“Teknoloji Kategorisi”nde “Gümüş Ödül”ün sahibi olan Espark AVM, söz konusu proje ile farklılık yaratarak ön plana çıkmayı başardı.

Espark’ın, 16 Kasım – 19 Aralık 2014 tarihleri arasında, yeni yılı daha önce hiç denenmemiş bir etkinlikle kutlamak amacıyla geliştirdiği “Gökyüzü Hediyeleri”, Eskişehir’de büyük bir heyecan yaratmıştı. Proje kapsamında uzaktan kumandalı hava araçlarından, paraşütlere bağlı hediye kutuları şehrin en kalabalık yerlerinde atıldı. Gökyüzünden düşen hediye paketleri Eskişehirlilere merak ve mutluluğu aynı anda yaşatırken, görsel bir şölene de sahne oldu. Paketleri yakalayanlar, içinden çıkan kartla Eskişehir’in ilk yılbaşı partisine davetiye kazanırken, Espark’tan birbirinden güzel yeni yıl armağanı almanın sevincini de yaşadılar.

AVM’ler 8 kategoride yarışıyor
Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından uluslararası platformda (Avrupa ve Güney Afrika) her sene düzenlenen pazarlama ödüllerinde, AVM’ler 8 kategoride yarışıyor. Bu kategoriler arasında sosyal sorumluluk, marka konumlandırması, müşteri hizmetleri ve teknoloji gibi branşlar yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz