Ana Sayfa Gündem Trump Towers’dan, Trump’a tepki

Trump Towers’dan, Trump’a tepki

Önümüzdeki yıl yapılacak ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin aday adaylarından olan Donald Trump’ın “Müslümanların ABD’ye girişi yasaklansın” açıklamasına Trump Towers Genel Müdürü Bülent Kural’dan tepki geldi.

Seçim kampanyasındaki Müslümanlara karşıt sözleriyle dikkat çeken ABD başkan aday adaylarından Donald Trump’ın Türkiye’deki tek görünür faaliyeti olan Trump AVM Genel Müdürü Bülent Kural, “AVM’nin adının değiştirilebileceğinin” açıkladı. Donald Trump’ı kınadıklarını ifade eden Kural, şöyle konuştu:
“Cumhuriyetçi Parti Başkan aday adaylığı yarışını sürdüren Donald Trump, yaptığı bazı açıklamalarla, tüm İslam dünyasını olduğu gibi halkının yüzde 99’u müslüman olan milletimizi de rencide edici ifadelerde bulunmuştur. Müslümanlara karşı ayrımcılık niteliği taşıyan bu ifadeleri esefle karşılıyor ve kınıyoruz. Bu gibi beyanlar, bir barış ve hoşgörü dini olan İslamiyet’i hiç anlamamış veya küçük siyasi hesaplarla yüce dinimizi istismar yoluna gitmiş bir zihniyetin ürünü olmaktan öte başka bir değer taşıyamaz.”

Bu tepkilerini, Trump Ailesi’ne doğrudan doğruya zamanında iletilmiş olduklarını da belirten Trump Towers AVM Genel Müdürü Bülent Kural, Trump markası ile olan ilişkinin hukuki boyutunun değerlendirildiğini söyledi. Mecidiyeköy’de bulunan Trump Towers Alışveriş Merkezi, İstanbul’un en görkemli rezidans, alışveriş ve iş merkezleri komplekslerinden biri. 39 katlı rezidans kulesi ve 37 katlı iş kulesi bulunan kompleksin alışveriş merkezinde giyimden, oyuncağa, bankalardan restoranlara yerli ve yabancı 85 marka hizmet veriyor.

trump-towers-genel-muduru-bulent-kuran
Trump Towers Genel Müdürü Bülent Kural
Trump Towers 2012’de açıldı

Trump Towers AVM, Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı görkemli bir törenle kapılarını açmıştı. Kuştepe’de eskiden futbol sahası olan arazinin üzerinde Taşyapı-Doğan-Trump ortaklığıyla iki kule ve bir alışveriş merkezi yükseldi. Taşyapı 2009 yılında ortaklıktan çekilirken proje iki yıl gecikmeyle Nisan 2012 yılında tamamlandı. 400 milyon dolara mal olan alışveriş merkezi, rezidans kulesi ve iş kulesi toplam 303 bin metrekare kullanım alanına sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz