Ana Sayfa İNDEKS Starbucks Starbucks menüsüne ilk kez Türkiye’den bir içecek giriyor

Starbucks menüsüne ilk kez Türkiye’den bir içecek giriyor

Starbucks’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yapılan Barista Şampiyonası’nın 2015 yılı şampiyonu Türk barista* Gürkan Kumak’ın yarattığı içeceği Starbucks’ın menüsüne giriyor. Sahlepten esinlenerek yaratılan ‘Tarçınlı Kış Lattesi’ tüm bölgede satışa sunulacak.

Bu yıl Starbucks’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 23 ülkede düzenlediği Barista Şampiyonası’nda Bar Becerileri, Kahve Tadımı ve İmza İçeceği etaplarında en yüksek puanları alarak birinci olan Gürkan Kumak, yarattığı imza içecekle bir Türk lezzetini dünyaya tanıtacak. Şampiyonada çok beğenilen imza içeceği ‘Tarçınlı Kış Lattesi’, EMEA bölgesindeki tüm Starbucks’larda satışa sunulacak.

Sobadaki sahlepten, Starbucks kahvesine

Şampiyonada kişisel kahve yolculuğuyla da jürinin dikkatini çeken Gürkan’ın imza içeceği ‘Taçınlı Kış Lattesi’nin çıkış noktası, çocukluğunda Erzurum’da babaannesinin kendisine soba üzerinde hazırladığı geleneksel lezzetimiz sahlep. Babaannesinin herkesi bir araya toplayıp sobanın üzerinde sahlep hazırladığı, tüm aileyi kaynaştıran o zamanları çocukluğunun en güzel anıları olarak gören Gürkan, Starbucks’ı da aynı şekilde insanları buluşturan sıcak bir ortam olarak görüyor. Kahvenin insanları bir araya getirme ve sıcak sohbetlere eşlik etme özelliğini vurgulayan Gürkan, hazırladığı imza içeceğin de bu amaca hizmet etmesini umuyor.

İlk kez Türkiye’de beğeniye sunulacak

Gürkan’ın geleneksel Türk lezzeti sahlepten esinlenerek, white mocha, tarçın ve chai lezzetlerinin mükemmel birleşimiyle sunduğu içecek, Ocak ayından itibaren Türkiye’de satılacak ve Türkiye’deki misafirler bu lezzeti tüm dünyadan önce tatma ayrıcalığına sahip olacak. Böylece Starbucks Türkiye tarihinde bir ilke imza atılarak Türkiye’den bir içecek Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde menüye girmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz