Ana Sayfa AVM Piazza’da ‘Kadınlar Günü’ temalı sergi

Piazza’da ‘Kadınlar Günü’ temalı sergi

Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Dünya Kadınlar Günü için özel bir sanat sergisine ev sahipliği yapıyor.

Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şubesi tarafından “Kadın” temalı karma sanat sergisi açıldı.

6-12 Mart tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olan sergide Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenimlerini sürdüren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öğrencileri ve bazı fakülte öğretim görevlilerinin hazırladığı resim, heykel ve görsel canlandırmalardan oluşan eserler yer alıyor.

Serginin açılışında konuşma yapan Sergi Sorumlusu Sinem Güven, “Gönül isterdi ki dünya daha güzel bir yer olsun ve bize ayrılan bu özel günü kutlama havasında yaşayabilelim. Ancak mevcut durum gereği başta ülkemizde olmak üzere birçok dünya ülkesinde 8 Mart bir anma törenine ve kadın gücünün açığa çıkarılması üzerine temalarla ilerliyor. Umuyoruz ki bundan sonraki tüm 8 Mart etkinliklerimizde gücümüzü kimseye ispata gerek olmayan, daha anlamlı bir kutlama düzeyine dönebiliriz. Sergimize bu gelecek gayemize uygun olarak hazırlandık. Sanat sessiz bir çığlıktır ve duyulacağı günler çok yakındır. Sesimizi duyurmak adına bizlere ev sahipliği yapan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne de teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz