Ana Sayfa Tasarım Muum, 2 projeyle WAF finallerinde

Muum, 2 projeyle WAF finallerinde

Murat Aksu ve Umut İyigün ortaklığındaki Muum, iki farklı projesiyle Dünya Mimarlık Festivali Ödülleri’nde (WAF 2015 Awards) finale kaldı. 4-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleşecek olan finallerde, Muum tasarımı LÖSEV Doğal Yaşam Merkezi projesi “Geleceğin Sağlık Yapıları” kategorisinde, Erciyes Kongre Merkezi projesi ise “Geleceğin Kültür Yapıları” kategorisinde jüri karşına çıkacak.

Muum,Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında düzenlenen ve mimarlık dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen WAF 2015Awards’ta 2 projeyle finale kalma başarısını gösterdi. 4-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Singapur’da gerçekleştirilecek olan Dünya Mimarlık Festivali’nde Muum projelerinden Erciyes Kongre Merkezi“Geleceğin Kültür Yapıları” kategorisinde, LÖSEV Doğal Yaşam Merkezi ise “Geleceğin Sağlık Yapıları” kategorisinde yarışacak.

muum2
Umut İyigün – Murat Aksu

The Architectural Review ve The Architects’ Journal gibi prestijli mimarlık dergilerinin de yayıncısı olan İngiltere merkezli EMAP tarafından, bu yıl sekizinci kez düzenlenen ve son dört yıldır Singapur’da gerçekleşen WAF 2015 Awards’a toplam 60 ülkeden çok sayıda proje başvurdu. Geçtiğimiz sene mimarlık ve tasarım dünyasından 2 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen Dünya Mimarlık Festivali’nin bu yılki ödül jürisinde SouFujimoto, KerryHill, IanMoore gibi dünyaca ünlü mimarlar ve The Plan, Mark, The Architectural Review gibi nitelikli mimarlık ve tasarım dergilerinin editörleriyle birlikte toplam 43 kişi yer alıyor. Jürinin 31 kategori içerisinden seçtiği kategori birincileri, festivalin son gününde “Dünyanın En İyi Yapısı” ve “Dünyanın En İyi Projesi ödülleri için yarışacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz