Ana Sayfa AVM Marmara Forum ve Anadolu Efes’ten örnek iş birliği

Marmara Forum ve Anadolu Efes’ten örnek iş birliği

Türkiye’de ilk kez bir alışveriş merkezi, Avrupa çapında bir spor kulübünün partnerleri arasında yer aldı. Marmara Forum ve Anadolu Efes arasında imzalanan iş birliği anlaşmasına göre, iki kurum basketbol sporunun gençlere sevdirilmesi ve yaygınlaşması için dikkat çeken etkinlikler düzenleyecek.

Marmara Forum ve Anadolu Efes Spor Kulübü, Türkiye’de bir ilke imza attı. İki kurum arasında imzalanan anlaşmaya göre Marmara Forum, Anadolu Efes’in partnerleri arasına adını yazdırdı.
2015-2016 sezonu boyunca geçerli olacak anlaşma kapsamında Marmara Forum ve Anadolu Efes, basketbol sporunun gençlere sevdirilmesi ve yaygınlaşması için dikkat çeken etkinlikler düzenleyecek.

İş birliğinin duyurulduğu basın toplantısında konuşan Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü, “Anadolu Efes performansını ilgiyle ve beğeniyle izlediğimiz bir takım. Yurt dışındaki başarıları göğsümüzü kabartıyor. Diğer yandan aslına bakarsanız Anadolu Efes bizim muhitin takımı. Anadolu Efes’in merkezi ile komşu sayılırız. Yine Anadolu Efes’in mabedi Abdi İpekçi Spor Salonu da çok yakınımızda… Bu iş birliğinin altında yatan çok daha önemli bir neden var ki; o da Anadolu Efes’in temel amacının, basketbolumuzu tüm gençlere sevdirmek olması. Biz de spora ve gençlere büyük önem ve değer veren bir kuruluşuz. Gençlerin geleceğimiz olduğuna inanıyoruz. Projelerimizi ve iş birliklerimizi bu kapsamda değerlendiriyoruz. Dolayısıyla bu amacın da bizi birbirimize yakınlaştırdığını ve bugünkü iş birliğimizin alt yapısını oluşturduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Belgü, benzer bir iş birliğinin bugüne kadar Multi’nin dünyadaki alışveriş merkezlerinde hayata geçmediğini, bu anlaşmanın Türkiye için de bir ilk olduğunu belirterek, “Dileğimiz, Marmara Forum ile Anadolu Efes Spor Kulübü arasındaki iş birliğinin tüm Multi dünyasında örnek olmasıdır” diye konuştu.

Anadolu Efes Spor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Boyacıoğlu da Marmara Forum ile ortak platformda buluşmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “Türk basketbolunda ilklerin kulübü olan Anadolu Efes, bugün burada Marmara Forum ile gerçekleştireceği partnerlik anlaşmasıyla bir ilke daha imza atmış olacaktır. Biz kulüp olarak yaptığımız işi bir ‘’gösteri işi’’ olarak tanımlıyoruz ve bu bağlamda basketbol severlere Abdi İpekçi Spor Salonu’nda eğlenceli bir maç deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Anadolu Efes Spor Kulübü ile Marmara Forum arasında oluşacak partnerlik ile Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Abdi İpekçi Spor Salonu’nda basketbol severlere sunduğu deneyimi Marmara Forum’a, alışveriş deneyiminin yanı sıra zengin sosyal ve kültürel etkinlikleri ile bir eğlence merkezi konumunda olan Marmara Forum da bu deneyimlerini Abdi İpekçi Spor Salonu’na taşıyacaktır. Hedefimiz; çocuklarımıza, gençlerimize ve onların ailelerine basketbolu sevdirmek ve spor kültürümüzü daha da geliştirmektir. ” diye konuştu.

Söz konusu anlaşma, Marmara Forum’a, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün yurt içinde ev sahibi statüsünde olduğu tüm maçlarda pazarlama aktivitesi düzenleme hakkı veriyor. Ayrıca Marmara Forum ve Anadolu Efes, basketbol sporunu sevdirmek ve yaygınlaştırmak için çeşitli platformlarda ortak etkinlikler düzenleyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz