Ana Sayfa Gündem Swatch saatle ödeme devri

Swatch saatle ödeme devri

Visa kart sahipleri Swatch’ın yeni kol saati ile temassız ödeme yapabilecek. Visa’nın ödeme teknolojisi ve Swatch’ın tasarımı ile oluşturulan Bellamy, ödemelerde yeni bir ödeme devri başlatıyor.

Visa ve Swatch SA arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Visa kart sahipleri Swatch’ın yeni kol saati Bellamy ile temassız ödeme yapabilecek. Önümüzdeki yılın ilk aylarında pazara sunulması hedeflenen Bellamy, Visa ödemelerinin kabul edildiği, dünyanın tüm temassız ödeme noktalarında kullanılabilecek. Swatch tasarımı ile Visa’nın ödeme teknolojisini buluşturan Bellamy ödemelerde yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

Ürün adını “Geçmişe Bakış 2000-1887” adlı romanın Amerikalı yazarı Edward Bellamy’den alıyor. Bellamy, 1888 yılında yayınlanan romanında kredi ve banka kartlarının nakdin yerini aldığı ütopik bir dünya kurgulamıştı. Aynı zamanda Fransızcada “iyi arkadaş–bel ami” anlamına da gelen Bellamy, kullanıcılar için iyi bir ödeme “arkadaşı” olacağının da mesajını veriyor.

swatch-visaBellamy, Swatch’ın bilinen eğlenceli, renkli ve tasarım özelliklerini taşımakla birlikte kadranında tüketicilerin satış noktalarında temassız ödeme yapmalarına imkan verecek bir NFC çip içeriyor. Temassız NFC teknolojisi, yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanarak elektronik cihazların genellikle 10 santimden daha bir kısa mesafede haberleşmelerini sağlıyor. Kol saati ile yapılan ödeme işlemleri herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymuyor, bu da kullanıcıların mevcut saat pillerini kullanarak ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor. Billamy’nin ilk olarak ABD, İsviçre ve Brezilya’daki Visa kart sahipleri ile buluşması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz