Ana Sayfa Tasarım KFC İngiltere konsept restoranına I-AM imzası

KFC İngiltere konsept restoranına I-AM imzası

Tasarım ve marka deneyimi ajansı I-AM, KFC İngiltere’nin Cross Hands’deki konsept restoranı için özel bir iletişim paketi tasarladı. I-AM, KFC’nin konsept restoranının marka tasarımı ve iletişimi, yaratıcı uygulamalar, sanat yönetmenliği ve iç mimarlık tasarımı süreçlerini üstlendi.

Mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, marka stratejistleri, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan marka deneyimi ve tasarım ajansı I-AM, KFC İngiltere’nin bütünlüklü bir müşteri deneyimi güncelleme çalışması olarak geliştirilen Cross Hands’deki konsept restoranı için iletişim yöntemleri paketi tasarladı ve hayata geçirdi.

I-AM’in KFC İngiltere için tasarladığı iletişimi paketi; marka stratejisi, müşteri yolculuğu tasarımı, marka iletişimi – yaratıcı gelişmeler ve uygulamalar, fotoğraf çekimi sanat yönetmenliği, iç mimarlık tasarımı ve markanın uygulanması aşamalarını kapsıyor.

I-AM’in Kurucu Ortaklarından Emre Kuzlu, KFC İngiltere’nin Cross Hands’deki konsept restoranı için hazırladıkları iletişim paketiyle ilgili görüşlerini şöyle dile getiriyor: I-AM olarak, KFC’nin hızla evrilen yiyecek ve içecek perakende pazarındaki farklılığını ifade etmek amacıyla tasarladığımız iletişim paketiyle markanın sunduğu deneyimin geliştirilmesi üzerine çalıştık. “Daima Orijinal” olarak belirlediğimiz konumlandırmamız çerçevesinde, insanları harika ve taze hazırlanmış yiyecekler için bir araya getiren bir mekan oluşturduk. Sonuç olarak elde ettiğimiz tasarım, KFC’yi fast food ile tecrübeye dayalı yemek arasında bir noktada konumlandırıyor.

Kuzlu, hazırlanan iletişim paketiyle KFC restoranında yiyeceklerin taze olarak hazırlandığı ve çalışan personelin birer kahraman olduğu mesajlarını vermeyi hedeflediklerini belirtiyor ve ekliyor “Bu doğrultuda taze hazırlanmış gıda mesajını iletmek için KFC müşterilerinin çok sevdiği 11 baharat ve otlarla hazırlanan gizli kızartma karışımını araç olarak kullandık. Ortaya çıkan poster serisi KFC’nin yiyeceklerini ve yaşam biçimini etkin bir şekilde yansıtıyor. KFC’nin çalışması eğlenceli bir şirket olduğunun vurgulandığı personel portre fotoğraf çekimini ise I-AM olarak bizzat yönettik. Konsept restoranın yemek tezgahları ve yemek alanları da temel mesajlar olan tazelik, birliktelik ve ev konforunu yansıtacak şekilde tasarlandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz