Ana Sayfa İNDEKS Karaca Home Karaca Home’un mağaza yatırımları AVM’lere

Karaca Home’un mağaza yatırımları AVM’lere

Karaca Home’un mağaza yatırımları AVM’lere olacak. Kısa bir sürede ev tekstili sektörünün önemli aktörlerinden biri haline gelen Karaca Home, bin 200 corner, 33 franchise mağazasıyla hizmet veriyor. Karaca Home Genel Müdürü Bahadır Örsoğlu, 3 bine yakın Karaca Home tasarımının 9 farklı konseptte tüketicisiyle buluştuğuna değinerek mağaza yatırımlarının hızla devam edeceğini belirtiyor. Örsoğlu, mağaza yatırımlarında AVM’leri tercih edeceklerine değiniyor.

Fulya BAYRAKTAR

Karaca, porselen sektöründeki gücünü ev tekstili kategorisinde nasıl gösteriyor, sizden dinleyebilir miyiz? İki kategorinin sinerjisi nasıl yansıyor?

Karaca markası, porselen sektöründeki başarıları ile perakende sektöründe başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Sektörde uzun yıllardır edinilen tecrübeler ve tüketici beklentileri doğrultusunda gelen talepleri değerlendirerek farklı bir sektörde hizmet sunma noktasında ise Karaca Home markası doğdu. Büyük bir yatırım ve ev tekstili sektöründe daha öncede hizmet vermiş güçlü bir ekip, tüketici beklentilerini karşılayacak yönde koleksiyonlar ile Eylül 2012’de Karaca Home markası faaliyetlerine başladı. Markanın konumlandırmasında tasarım gücü ve kalitenin maksimum düzeyde olmasına özen gösterildi. Karaca Home olarak sektöre en büyük katkı, yıl içinde hazırladığımız yaz ve kış koleksiyonlarının mevsime ayak uyduran renk ve desenlerinin uyumu, koleksiyon değişim hızı, tasarımları sunmakta kullanılan sergileme farklılıkları. Karaca ve Karaca Home markaları farklı sektörlere hizmet eden markalar olmasına rağmen tüketici algısında birbirini tamamlayan isimlerdir. Bu nedenle her iki markanın sinerjisi birbirine olumlu yönde yansıyor. Her iki marka da bu etkileşimden yararlanmak adına pazarlama faaliyetlerini paralel çalışmalarla yürütüyor.

Son dönemde ev tekstili sektörü yeni markalarla gelişti. Siz rekabeti nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ev tekstili hızlı değişen ve büyüyen bir sektör… Ev tekstili her geçen gün yeni ürünler kazanıyor ve tabii bununla birlikte ev tekstili üreticileri de artıyor. Rekabet hayatın her anında var. Zaman içinde oyuna yeni markalar girer ve kendilerine bir yer edinmeye çalışır. Ancak kalıcı olanlar sadece yenilik getirenler ve devamlılığı olan istikrarlı üretim yapan markalar olmuştur. Bunu yapmayan her marka bir gün mutlaka tükenecektir. Karaca Home zamana karşı hızla büyüyen ve sektörün en iyi, en güçlü ve sıra dışı tasarım yeteneğiyle en beğenilen markası olmakla trend belirleyen ve moda yaratan sektör lideri olma yolunda çizgisini bozmadan hızla ilerlemeye devam ediyor.

karacahome2

Özgün ve şık tasarımlar

Ev tekstili konusunda tüketici eğilimleri ne yönde gelişiyor?

Ev tekstili ürünleri hem ev hayatını etkilemekte hem de dışarıya evini dekore eden kadın hakkında ön izlenim veriyor. Tekstil ürünleri, ihtiyaç olarak görülen, evin konforuna katkıda bulunan ve bir o kadar da hayatı kolaylaştıran ihtiyaçları karşılayabilen bir alandır. Ev tekstili ürünlerinin son yıllarda moda algısının hayli geliştiği, artan mağazalar ve ulaşılabilir fiyatların tüketici için modayı daha erişilebilir hale getirdiği tüketiciler tarafında da kabul edilir bir gerçek haline gelmiştir.

Karaca Home hangi yönleriyle farklılaşıyor?

Karaca Home, tasarımları ve sunumları ile kısa zamanda tüketicinin beğenisini kazanmış bir marka. Sektöre girişinin 3’üncü yılında ev tekstilinin öncü firmalar arasında yer almayı başardı. 3 bine yakın Karaca Home tasarımı, 9 farklı konseptte tüketicisiyle buluşuyor. Karaca Home yüzde 100 pamuk, bambu pamuk, bambu penye ve yüzde 100 penye kullanılan ürünler, kalite ve estetik tasarımı bir araya getiriyor. Diğer markalardan ayrışan yönleri ise modern ve kullanılabilir şık tasarımları ve özenli sunumları. Koleksiyon ürünlerinin ambalajında kullanılan kurumsal rengimiz ürünümüzün stilini öne çıkarmakta, koleksiyon hakkında bilgi veriyor. Özenle hazırlanan ürün ambalajlarının tasarımı, raftaki yerleşimi ve hatta etiketinin dikişine kadar her dokusunda ayrı bir emek taşımaktadır. Ev tekstili sektöründe bu özellikleriyle trendleri belirleyip özgün tasarımlarıyla kendini fark edilir bir konuma taşıyor.

Karaca Home’un mağaza sayısını öğrenebilir miyiz? Ağırlıklı olarak hangi bölgelerde bulunuyor?

Karaca Home yurt genelindeki corner satış noktaları Nisan 2015 itibarı ile bin 200 noktaya ulaştı. Diğer yandan sadece Karaca Home ürünlerini satan franchise mağazalar açılmaya başlandı ve sayısı 33’e vardı. AVM’lerde Karaca Home markasıyla mağazalaşma konusunda da çalışılmakta olup Mayıs ayında Mersin ‘de, Eylül ayında ise İzmir’de mağaza açılışları gerçekleşecek. Yurt genelinde 81 ilde bayilik kanalıyla satışlar devam ediyor.

karacahome3

Mağaza yatırımları hız kesmeyecek

Mağaza yatırımlarında AVM’leri tercih etmenizin nedenlerini öğrenebilir miyiz?

Tüketici alışkanlıkları gereği AVM’ler günümüzde yoğun bir şekilde takip ediliyor. Koleksiyon, kalite ve fiyat araştırmasında bulunan tüketici, marka çeşitliliği arasında kıyaslama yaparak satın almayı gerçekleştiriyor. Bu nedenle Karaca Home markasını 2016 itibarı ile AVM’lerde daha sık bir şekilde görebileceksiniz.

Üretim tesisleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Tasarımlar ithal mi ediliyor, ürünler vitrine gelene dek hangi aşamalardan geçiyor?

Karaca Home, üretiminin yüzde 95’ini İstanbul, Bursa, Denizli ve Uşak’taki tedarikçilerle gerçekleştiriyor. Karaca Home koleksiyonunu İtalya, İspanya, Hollanda ve İngiltere stüdyolarından seçilmiş özel tasarımcılar hazırlıyor. Bu tasarımlar, Karaca Home tarafından yorumlanarak renklendiriliyor.

Önümüzdeki dönem beklenti ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz? Yılsonuna dek hedeflediğiniz mağaza sayısı nedir?

2015 sonuna kadar mağazalaşma konusunda hızla büyümeye devam edecek. Bu yatırımları reklam ve pazarlama çalışmalarıyla besleyerek bulunulan konum daha ileriye taşınacak. Karaca Home’un yenilikçi, öncü olma ve modayı belirleyen olma açısından sektör lideri markalar arasında yer alarak aslında beklentilerin üzerinde yol aldığını söyleyebiliriz. Pazardaki payın büyüklüğü ve hızlı büyümenin en önemli göstergeleri de bunlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz