Ana Sayfa Gündem İstanbul’a yeni AVM: Oasis Designer Outlet

İstanbul’a yeni AVM: Oasis Designer Outlet

Nurol GYO, İstanbul’un yeni çekim merkezi Basın Ekspres’in, Türkiye’nin ilk designer outletine ev sahipliği yapmaya hazırlandığını açıkladı. Dünyanın ünlü markalarını bünyesinde barındıracak olan Oasis Outlet Center, 340 milyon dolara mal olacak.

Nurol GYO, Güneşli’deki Basın Ekspress üzerinde Oasis Designer Outlet yatırımını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Üst segment ürünler ve perakende dünyasının lokomotif markalarının, yerli ve yabancı tüketicilerle buluşması hedefleniyor. 2017’nin Mart ayında açılışı planlanan Oasis Designer Outlet, yerli ve yabancı pek çok üst segment markayı outlet fiyatlarla tüketicilerle buluşuracak. Dünyanın ünlü markalarını bünyesinde barındıracak olan Oasis Outlet Center, tamamlandığında maliyeti 340 milyon doları bulacak.

Oasis Designer Outlet, Nurol GYO’un Bodrum’daki yatırımı sonrası, 18 yıl aradan sonra hayata geçirdiği ikinci AVM yatırımı olacak. Bölgedeki emlak yatırımlarının değerini artıracak nitelikte tanımlanan Oasis Designer Outlet’in üç yıl da 300 milyon liralık iş hacmi yaratması hedefleniyor. Perakende ve hizmet sektörlerinde birçok üst segment mağazaya ev sahipliği yapacak yatırım, tamamlandığında toplamda bin kişiye istihdam sağlanmış olacak. Cazip kiralama stratejisiyle yatırımcısına da avantajlar sağlayacak outlet’i, günde 50 bin kişinin ziyaret etmesi hedefleniyor.

Oasis Designer Outlet’in, moda dünyasının nabzının attığı Fransa, İtalya ve İspanya’da havalimanlarının yakın çevresine kurulan ve dünyanın önde gelen markalarının outlet’lerini bir arada barındıran açıkhava AVM’leri model alınarak tasarlandığı açıklandı.

Günlük 50 bin ziyaretçi hedefi

120 mağazaya sahip olan Oasis Outlet AVM’ de ayrıca sinema, eğlence merkezleri, açık hava alışveriş alanları, spor merkezleri, basketbol sahası, restoranlar, kafeler, açık hava pazarı, yarı olimpik havuz, dekorasyon kısımları bulunacak. Mağazaların yüzde 45’i kiralanmış durumda.

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Samim Hatipoğlu hedeflerinin yüzde 100 doluluk oranıyla açılmak olduğunu dile getirdi. Kiralama ücretlerinin piyasanın altında tutularak kiralamada kolaylık sağladıklarını belirten Samim Hatipoğlu; markaları kiracı gibi, müşteri gibi değil iş ortakları gibi gördüklerini belirterek ayrıca markaların kira öderken, ister sabit ister ciro bazlı kira modelini kullanabileceklerini sözlerine ekledi.
Günlük ortalama 50 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Oasis Outlet AVM’nin 300 milyon dolarlık ticaret hacmi yaratacağı tahmin ediliyor. Tüketicinin outlet kavramını sevdiğini, ayrıca İstanbul’a gelen turistlerin yabancı markalara daha fazla ilgi gösterip, Türkiye’ye döviz bıraktıklarını belirten Hatipoğlu, AVM’nin iş hacminin büyük olmasını beklediklerini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz