Ana Sayfa Gündem İstanbul Shopping Fest, ‘sessiz’ başlıyor

İstanbul Shopping Fest, ‘sessiz’ başlıyor

Bu yıl 6. kez düzenlenen İstanbul Shopping Fest, Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı nedeniyle açılış kutlamalarını iptal ederek başlıyor. İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, ayrıca etkinlik takviminde de düzenlemelere gittiklerini belirtti.

İstanbul Shopping Fest, Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırılar nedeniyle açılış kutlamalarını ve tüm eğlence etkinliklerini iptal ederek başlıyor. Bu yıl 1-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Shopping Fest, aynı zamanda etkinlik programında da düzenlemeler yaptı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı ve İstanbul Shopping Fest İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Atatürk Havalimanı’na yönelik saldırının ardından yeni düzenlemeler yaptıklarını bir açıklama ile bildirdi. Açıklama metni şöyle:

“İstanbul Shopping Fest yönetimi olarak, eşsiz kentimize yönelen terör tehdidini lanetliyoruz. Tarihi, kültürü, doğası ve gastronomisiyle dünyanın göz bebeği olmuş İstanbul’umuz, ülkemizin huzuruna kasteden hain saldırıların hedefi haline getirilmeye çalışılıyor. Bizler Türkiye’nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi olan İstanbul Shopping Fest’in açılışı için hazırlıklarımızı büyük bir heyecanla sürdürürken hepimizi derinden sarsan saldırı haberiyle yüreklerimiz bir kez daha yandı. Kaybettiğimiz her bir can için büyük üzüntü duyuyor, ailelerinin acısını paylaşıyor ve yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Tüm insanlığın ortak sorunu olan terör tehdidi, ne yazık ki farklı zamanlarda dünyanın pek çok noktasında olduğu gibi şehrimizde de korkuyu hakim kılmaya çalışıyor. Elbette yaşanan elim olayın pek çok farklı yönü var; bunlar arasında turizme, ekonomiye ve İstanbul markasına zarar verme çabası da yer alıyor. İstanbul Shopping Fest projesi ile sahiplendiğimiz bu üç alanda yola devam etmemizin tam da bu şartlar altında büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Ulusça derinden hissettiğimiz yas duygusu ile, İstanbul Shopping Fest açılışı için Boğaz’da gerçekleştirmeyi planladığımız görkemli su ve ışık gösterisini iptal etmiş bulunuyoruz. Etkinlik takvimimizde de bu amaçla yeniden düzenlemelere gidiyoruz. 1 Temmuz 2016 İstanbul Shopping Fest’in startını veriyoruz ve festivalimiz, planlandığı gibi bir ay boyunca devam edecek.”

Güncellenen etkinlik takvimine buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz