Ana Sayfa Gündem İzmit Real AVM resmen satıldı

İzmit Real AVM resmen satıldı

Metro Properties’in sahibi olduğu ve geliştirdiği İzmit Real AVM’nin satışı gerçekleştirildi. AVM’nin yeni sahibi, Not Gayrimenkul Yatırım şirketi oldu.

Projesi Metro Properties tarafından geliştirilen, Körfez Mahallesi bölgesinde bulunan ve 2000 yılında hizmete açılan Real İzmit AVM’nin, Not Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizim Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne satışı gerçekleşti.

Metro Properties Gayrimenkul Yatırım AŞ Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Real Hipermarketler Zinciri’nin, 2014 yılında Türkiye’de Beğendik Grup’una gerçekleşen satışının ardından yapılan stratejik değerlendirmeler sonucunda, Metro Properties’in sahibi olduğu ve geliştirdiği Real İzmit Alışveriş Merkezi’nin de satışına karar verildi. Böylece faaliyet alanımızın ötesinde daha kapsamlı gelişmelerin önü açılmış oldu. Buna paralel olarak, mevcut portföyümüzün geliştirilmesi için önümüzde çok önemli fırsatların olduğunu düşünüyoruz. Değişen zaman ve trendlere göre, sektördeki gelişmeleri doğru okuyup alışveriş merkezlerimizin başarısını ihtiyaçlara ve tüketici beklentilerine uygun olarak değerlendiriyoruz. M1 Adana Alışveriş Merkezi’nin 2017 yılında hayata geçirilecek olan büyüme ve yenilenme projesine yaptığımız yatırım da bunun en güzel örneğidir.”

26 bin 467 metrekare inşaat alanına sahip İzmit Real AVM, 19 bin 393 metrekarelik kiralanabilir alanda 29 mağaza bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz