Ana Sayfa AVM GA Çocuk, Botanik Okulu ile tüm Türkiye’de

GA Çocuk, Botanik Okulu ile tüm Türkiye’de

GA Çocuk, 2016 yılından bu yana sürdürdüğü gezici sergi ve etkinlik projelerine bir yenisini daha ekledi: Botanik Okulu. Çocukları bitkilerin ve bitki biliminin şifa dolu, yemyeşil dünyasına dâhil eden proje, 5-12 yaş grubu çocuklar kadar yetişkinlere de yepyeni bir vizyon sunuyor.

İlki Ekim 2017’de İzmir Kipa AVM’lerde gerçekleştirilen “Botanik Okulu”, Çiğli ve Bornova’da yaşayan çocuklarımıza ilginç bir deneyim alanı sundu. AVM içine yerleştirilen altmış metrekarelik tematik alanda gerçekleştirilen proje ile çocuklar toprak ve bitki türlerini tanıma, çapalama, budalama, gübreleme işlemlerini aktif olarak deneyimlediler. Bitkilerin yetişmesine uygun şartların sağlanması amacı ile alana kurulan sera düzeneğini da tanıyan katılımcılar, bitkilerin gizli dünyasını doyasıya keşfettiler. Çocuklar, tüm bu deneyimin ardından rengarenk saksılar boyayarak tohumlarını ektiler ve evlerinde yetiştirebilecekleri kendi bitkilerine sahip oldular.

İzmir’den sonra Botanik Okulu’nun ikinci durağı Ankara olacak. Sömestr boyunca Ankamall AVM’de aynı konsept ve akışla uygulanacak olan Botanik Okulu, 20 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasındaki her gün günde 2 seans olarak katılıma açık olacak. 5-12 yaş aralığındaki çocuklar 15.00-15-50 ve 16.00-16.50 saatlerindeki seanslara ücretsiz olarak katılabilecekler. 50 dakikalık uygulamalar, lisanslı eğitmenlerin liderliğinde interaktif biçimde yürütülürken, çocukların yaratıcılık, bir grubun parçası olma, ortak bir amaca ve hedefe yönelme gibi kişisel yeteneklerini de pekiştirecek.

A’dan Z’ye her aşamasıyla GA Çocuk ekibi tarafından tasarlanan, programlanan ve uygulanan Botanik Okulu etkinlikleri, tüm Türkiye’yi doğaya ve doğanın bilgeliğine çağırmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz