Ana Sayfa Gündem Esas 14 Burda AVM açıldı

Esas 14 Burda AVM açıldı

Esas Holding’in Bolu’da 85 milyon dolara mal ettiği Esas 14 Burda AVM, törenle açıldı. İnşaat çalışmalarına yaklaşık 2 yıl önce başlanan AVM, 35 bin metrekarelik alan üzerine kurulu.

Esas 14 Burda AVM açıldı. Esas Holding’in 85 milyon dolarlık yatırımla yaptığı ‘Esas 14 Burda’ alışveriş merkezi ziyaretçilerine kapılarını açtı.  Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı uluslararası markaların buluştuğu AVM’nin bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

D-100 Karayolu Paşaköy mevkiinde inşaat çalışmalarına yaklaşık 2 yıl önce başlanan AVM, 35 bin metrekarelik alan üzerine kurulu. Esas 14 Burda AVM’nin açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Düzce Valisi Ali Fidan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı ve çok sayıda davetli katıldı.

120 mağazanın yer aldığı 3 katlı alışveriş merkezinin duvarları grafiti sanatçısı Leo Lunatic’in hazırladığı Türk ve dünya sinemasının en kült filmleriyle süslenirken, alışveriş merkezinin tam ortasında yer alan ve doğal hayatı yansıtan ağaçlar da Esas 14 Burda’ya renk kattı.

esas-burda-14-avm-boluAlışveriş merkezi olmayan yerlere organize perakende getirebilmek için yeni AVM’ler açtıklarını belirten Ali Sabancı, “AVM olmayan yerlere organize perakende getirebilmek ve Bolu gibi şehirleri daha önce tanışmadığı markalarla tanıştırmak istedik. Biz buraya yaklaşık 85 milyon dolar yatırım yaptık. Bu rakam iyi bir yatırım. Bu bizim şu anda hizmette olan 3’üncü alışveriş merkezimiz. Önümüzdeki aylarda 4’üncüsünü Kocaeli’nde açacağız. Burada 120 tane mağaza ve bunların çoğu daha önce Bolu’ya hizmet etmemiş markalar. Burada kuyumcu arkadaşlarımız var ve yerel markalardan oluşuyor. Yerelde uluslararası markaların birleştiği bir nokta. İşin sosyal boyutuna baktığımız zaman da bin kişilik bir aileye istihdam veriyor. Esas 14 Burda AVM, Bolu’nun en büyük alışveriş merkezi konumuna geldi” diye konuştu.

Açılış töreninde konuşan Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı ise halkın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir alışveriş merkezi yarattıklarını ifade ederek, “Türkiye’nin yükselen önemli değerlerinden biri olduğunu düşündüğümüz Bolu ilinde yaklaşık 85 milyon dolar yatırımla hayata geçirmeye karar verdik. Bu açılışta da yaklaşık bin kişilik istihdam ile açmış olacağız. Bolu’nun merkezinde halkın tüm ihtiyaçlarını çözüm bularak alışverişin yanı sıra yeme içme, kültür sanat ve eğlencenin de tek adresi olmaya hazırlanan Esas 14 Burda mağazaları, hipermarket, elektronik, market ve yapı market alanlarıyla bir sinerji yaratacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz