Ana Sayfa Gündem ISS Türkiye’den dünya devine satış

ISS Türkiye’den dünya devine satış

Türkiye pazarına 2005 yılında giren ISS Türkiye, dev bir satış gerçekleştirerek çağrı merkezi alanında faaliyet gösteren Customer Management Center’ın (CMC) hisselerinin tamamını Mid Europa Partners’a sattı. ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib, “CMC’yi sektörün en başarılı, en karlı şirketi haline getirdikten sonra bir dünya devine sattık. ISS Türkiye olarak bundan böyle esas iş alanımız olan entegre yönetim hizmetinde büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye pazarına 2005 yılında giren ISS, başarılı bir satışa imza attı. Entegre tesis yönetimi çatısı altında temizlik, güvenlik, catering, haşere kontrol ve bitki bakım alanlarında hizmet veren ISS Türkiye, 2007 yılında bünyesine kattığı Customer Management Center (CMC) çağrı merkezini dünyanın dev şirketlerinden Mid Europa Partners’a sattı. Geçtiğimiz 30 Ekim’de tamamlanan bu işlemle ISS Türkiye; Türkiye’nin en büyük bağımsız çağrı merkezi olan CMC’nin tamamını başarılı bir süreçle sonlandırdı.

ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib, bu satıştan dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını belirterek şunları söyledi. “Bildiğiniz gibi Danimarka merkezli ISS, dünyanın en büyük entegre yönetim hizmeti ve en fazla M&A işlemi yapan şirketlerinden biri. 2005 yılında ISS Türkiye olarak biz de girdiğimiz pazarda esas alanımız olan entegre hizmet yönetiminin yanı sıra çağrı merkezi sektöründe de hizmet vermeye başladık ve 2007 yılında bünyemize CMC’yi kattık. O yıldan bu güne kadar da CMC, çok verimli bir şekilde büyüdü ve Türkiye’nin en büyük bağımsız çağrı merkezi haline geldi. 2007 yılında 900 kişi ile bünyemize kattığımız CMC Çağrı merkezi’ni, İstanbul, Malatya, Şanlıurfa’da toplam 4 ayrı çağrı merkezi ve 4500 çalışanı olan bir şirket haline getirdik. Ancak artık entegre tesis yönetimine, yani asıl alanımızda hizmet vermek için CMC’yi bir dünya devine sattık. Türkiye’nin yoğun siyasi gündemi içinde başarılı satış gerçekleştirdiğimizden dolayı mutluyuz” dedi.

Türkiye’nin en büyük bağımsız çağrı merkezi CMC’nin yüzde 100 hisse satışı 3 Seas Capital Partners tarafından gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz