Ana Sayfa Gündem Doğubayazıt AVM, 2017 ilk yarıda kapılarını açıyor

Doğubayazıt AVM, 2017 ilk yarıda kapılarını açıyor

Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Doğubayazıt AVM, 2017 yılının ilk yarısında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Haber, AVMDergi.com
Ağrı’nın en gelişmiş ilçesi Doğubayazıt, 2017 yılının ikinci yarısında AVM’sine kavuşuyor. Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yapılan Doğubayazıt AVM, 16 bin metrekare inşaat alanı, 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Doğubayazıt AVM, tarihsel zenginlikleriyle hem yerli hem de yabancı turist çeken, Ağrı’nın en gelişmiş ilçesinin ekonomik ve sosyal hayatına da olumlu katkılar yapacak.

Doğubayazıt merkezde konumlanan AVM, ilçenin yanı sıra etki alanında bulunan Iğdır, İran ve Ağrı ile birlikte toplam 752 bin kişiye hizmet verecek. Ayrıca, Avrupa E-Yolu E80 transit yolu üzerindeki Doğubayazıt’ta konumlanan AVM’nin yerli ve yabancı turistler için de çekim merkezi olması bekleniyor.

Yıllık ziyaretçi potansiyeli yaklaşık 3 milyon 500 bin kişi olan AVM, yıllık 23 milyon 560 bin dolar ciro potansiyeline sahip. Ortalama metrekare ciro potansiyeli ise yıllık 2 bin 356 dolar.

Doğubayazıt AVM çekim merkezi olacak

Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü binalarının yakınında konumlanan AVM, lokasyon avantajına sahip. Toplam 3 kat olarak kurgulanan AVM’nin mimari konsepti,  modern yaklaşımlarla şekillendirerek ilçenin yaşam alanı olarak tasarlandı. İlçe halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek AVM, sinema salonları, bowling salonu, çocuk oyun alanları ve geniş terasıyla ilçede çekim merkezi olacak. Geniş bir yiyecek-içecek alanı ayrılan AVM, hem yerli hem de uluslararası restoranlara ev sahipliği yapacak. AVM’de ayrıca bin metrekarelik market alanı bulunuyor.

Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Doğubayazıt AVM, 2017 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz