Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM Agora Sohbetleri’nde sağlıklı beslenme tüyoları

Agora Sohbetleri’nde sağlıklı beslenme tüyoları

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri’nde, Beslenme Uzmanı Bilgehan Üzgen ile yeni yıl beslenme alışkanlıkları üzerine konuşuldu. Söyleşide yeni yıla girerken ruhen ve bedenen sağlıklı olmamızı sağlayacak tüyolar gelen ziyaretçilerle paylaşıldı.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu olan Bilgehan Üzgen, Wellness Club kadrosunda Beslenme Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Üzgen, 18 Aralık Cuma günü günü Agora Sohbetleri kapsamında gerçekleştirdiği söyleşisinde her dört kişiden birinde sıklıkla karşılaşılan ama farkında olmadığımız kilo almamızın olduğu kadar kilo vermekte zorlanmamızın nedenleri ve yaza formda girme tüyolarını paylaştı.

Beslenme Uzmanı Bilgehan Üzgen söyleşisinde birçoğumuzun sorunu haline gelen kiloların nedenini ve bu nedenlerin nasıl doğru bir şekilde saptanabileceğinden bahsetti. Öncelikle doktora gidilmesi ve gerekli kontrollerin yapılmasını dile getiren Üzgen, Reaktif hipoglisemi, insülin direnci, hipotroidi gibi hastalıklar hakkında katılımcıları bilinçlendirdi. Kişilerin zayıflamayı başarsalar bile bir süre sonra verilen kiloların kolaylıkla tekrar geri alındığını ve bu hastalıklarla kilo vermenin imkansız olmadığını vurguladı.

Kişiye özel beslenme planı ve kilo verebilme konusunda bilinçlendiğimiz zaman; zayıflamanın ve formda kalabilmenin çok kolay olacağını söyleyen Bilgehan Üzgen, beslenmedeki temel kurallar, beslenmeyle metabolizmayı hızlı tutabilmenin yolları ve detoks yöntemleri ile ilgili de tüm bilinmeyenleri ziyaretçilerle paylaştı.

Agora Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Pelin Elbir Çetin, yeni yıla girerken sağlıklı bir bedene sahip olabilmek ve formumuzu koruyabilmek için önemli bilgilerin paylaşıldığı değerli beslenme uzmanı Bilgehan Üzgen’in gerçekleştirdiği söyleşinin yoğun ilgi gördüğünü belirterek 24 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek Astrolog Filiz Özkol ile “2016 Yılında Burçları Neler Bekliyor?” konulu sohbete tüm İzmirlileri davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz