Ana Sayfa AVM Yeşilyurt AVYM’de 19 Mayıs doyasıya kutlandı

Yeşilyurt AVYM’de 19 Mayıs doyasıya kutlandı

Yıl boyunca alışverişi eğlence ile birleştiren ve birbirinden renkli etkinliklere imza atan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 19 Mayıs haftasında misafirlerine unutulmaz bir hafta yaşattı.

19-20 Mayıs saat 12.00-19.00 arasında Yeşilyurt AVM karşısındaki sahilde kurulan eğlence parkurunda ATV, Paintball ve Rodeo ile misafirlerimiz kendilerine biraz vakit ayırarak sınırsız eğlencenin tadına vardı. Samsun Adventure Park ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte, eğlence alanında isteyen ATV ile gezme fırsatı buldu, isteyen Paintball ile kurulan özel hedeflere atış yaparak stres attı. Yine 19 Mayıs günü saat 12:00-18:00 arası sahilde kurulan alanda Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Samsun Capoeira Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, izleyenlerin nefeslerini tuttukları capoeira şovu büyük beğeni topladı. 20 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de 19 Mayıs kutlama programında yer alan Liseli Gençler Plaj Futbolu finali gerçekleştirildi. Final maçında Recep Tanrıverdi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 4-3 mağlup eden Cumhuriyet Anadolu Lisesi, şampiyonluk sevinci yaşadı. Hemen öncesinde ise özel gösteri maçı ile izleyenler keyifli dakikalar yaşadı.

Plaj Futbolu finalinden sonra saat 18.00’de başlayan Türkiye Ragbi ligi şampiyonu 1919 Samsun Ragbi Spor Kulübü, yaklaşık 1 saat süren nefesleri kesen gösteri maçına imza attı. İzleyenlerin Ragbi sporunu yakından tanıma fırsatı buldukları gösteri maçına ilgisi büyüktü.

Tüm bu eğlenceli etkinliklerin yanı sıra 20 Mayıs akşamı Gençlik ve Spor Bakanlığı kutlama programında yer alan “Bayrak Yürüyüşü” finali hemen akabinde Samsun Büyükşehir Belediyesi katkıları ile gerçekleştirilen Havai fişek gösterileri izleyenlere muhteşem görsel şölen yaşattı. Yeşilyurt AVYM tarafından sahile kurulan dev sahnede çeşitli illerden gelen gençlik merkezleri halk oyunları ekipleri, İzmir’den, Kırşehir’e, Sivas’tan, Ankara’ya, Kıbrıs’tan, Trabzon’a yöresel halk oyunları gösterisi sergiledi. Hemen ardından instagram fenomeni Ahmet Yılmaz’ın birbirinden hit şarkıları seslendirdiği, DJ İnanç Seven’inde da eşlik ettiği muhteşem sahne performansı ile Samsunlulara unutamayacakları bir gece yaşattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz