Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, İstanbul’da

Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, İstanbul’da

“Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez Dünya Çevre Haftası kutlamaları çerçevesinde kentsel dönüşümün aktörlerini aynı platformda bir araya getiriyor.

“Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”, ülkemizde yaşanan kentsel dönüşüm sürecinin tüm paydaşlarını bir araya getirerek, akılcı ve paylaşımcı çözümleri tartışmak üzere Dünya Çevre Haftası kapsamında 8 Haziran 2016 Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyaca ünlü İtalyan Mimar ve Şehir Plancısı Stefano Boeri konuk konuşmacı olarak konferansa katılacak. Dikey Orman’ın yaratıcısı, Stefano Boeri Architetti’nin kurucu ortağı dünyaca ünlü İtalyan Mimar Stefano Boeri, konferansta deneyimlerini aktaracak. Dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyan Milano’da inşa edilen Bosca Verticale projesi Stefano Boeri imzası taşıyor.

Ana teması “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” olan konferansa, İtalyan Mimar Stefano Boeri dışında İkidesign’dan Murat Kader, Evrenol Mimarlık’tan Mehpare Evrenol ve Mental Design Work’dan Salih Çıkman ve TeamFores Mimarlık’tan Serter Karataban konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Prof.Dr. M.Rıfat Sağlam, ülkemizin önemli meslek örgütlerinden İMSAD Başkanı Fethi Hinginar, Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’nda ana konuşmacılar arasında yer alıyor. Bireysel sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak konferansın ilk oturumunun moderatörlüğünü Doç Dr. Ece Ceylan Baba, ikinci oturumun moderatörlüğünü Cem Haydar Bektaş yapacak.

Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’na, kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve kenti adına söyleyecekleri olan “kentliler” katılacaklar. “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” konusunun masaya yatırılacağı “Yeşil Rapido Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. İlkinin büyük ilgi gördüğü konferans, Lazzoni Otel’de 8 Haziran 2016 Çarşamba sabahı saat 09.00’da başlayacak. Tam gün sürecek sunumlar ve iki oturum şeklinde yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz