Ana Sayfa İNDEKS Yargıcı Yargıcı ve Nivogo, sürdürülebilir modaya öncülük ediyor

Yargıcı ve Nivogo, sürdürülebilir modaya öncülük ediyor

Sorumlu tüketim ve üretim alanında farkındalık yaratma ve moda ürünlerinin tekrar kullanımına teşvik etme konusundaki girişimleriyle tanınan Yargıcı, Türkiye’nin Öncü Döngüsel Dönüşüm Hareketi olan Nivogo ile devrim niteliğinde bir iş birliğine adım attı. Bu iş birliği ile ürünler atığa dönüşmeden yeniden hayat bularak döngüsel ekonomiye dahil ediliyor.

Sürdürülebilir uygulamalara olan ortak bağlılıkları doğrultusunda Yargıcı ve Nivogo, günümüz doğrusal tüketim alışkanlıklarının getirdiği zorluklara ve atık sorununa dikkat çekmek ve çözüm bulmak üzere bir araya geldi. Moda ürünlerinin yeniden hayata dönmesinin sürdürülebilir dünya için gerekliliğini düşünerek, bu iş birliği kapsamında kullanıcıların moda ürünlerini nasıl gördüğünü ve onlarla nasıl etkileşime girdiğini kökten değiştirmeyi amaçlıyor. Bu ortaklık çerçevesinde, çeşitli nedenlerle kullanıcılara ulaşamamış ürünleri yeniden kullanıma kazandırarak modanın önemli bir sorununun üstesinden gelinmeye çalışılıyor ve döngüsel ekonomi teşvik ediliyor.

Yargıcı, sürdürülebilirlik alanında birçok proje hayata geçirme konusundaki liderliği ile tanınıyor. Moda endüstrisindeki etkisini azaltma taahhüdünü Avrupa’nın 1 numaralı Döngüsel Ekonomi Girişimi seçilen Nivogo ile birleştiren marka, atık azaltımına yönelik kararlılığını pekiştiriyor. Bu iş birliği sadece kullanıcılar için daha sürdürülebilir bir seçenek sunmakla kalmıyor, aynı zamanda moda endüstrisinin daha yeşil bir geleceği teşvik etmedeki hayati rolünü sergiliyor.

Yargıcı Pazarlama Müdürü Reha Tepe şunları söyledi: Moda dünyasında tasarımın uzun ömürlülüğü ve sürdürülebilirliğin öncülüğünü yapma misyonuyla, Nivogo ile yaptığımız bu iş birliğiyle modanın döngüselliğini güçlendiriyoruz. Moda ürünlerinin yolculuğunu sadece bir alışveriş deneyimi olarak değil, aynı zamanda bir sorumluluk ve sadakat şeklinde görme vizyonumuzu yansıtıyoruz. Bu iş birliği, sadece giysi ve aksesuarların ikinci bir hayata kavuşmasını değil, aynı zamanda kullanıcılara daha bilinçli ve çevreci bir moda yaklaşımı sunarak, sektördeki sürdürülebilir bir dönüşümün temel taşını oluşturuyor.

Döngüsel dönüşümün gücünü vurgulayan bir mesaj veren Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa ise şunları belirtti: “Nivogo olarak başlattığımız döngüsel dönüşüm hareketi ile şu ana kadar 1 milyonun üzerinde moda ürününü hayata döndürerek 7 milyar litreyi aşan suyun tasarrufunu sağladık. Yargıcı ile yaptığımız bu iş birliği ile döngüsel ekosistemimizi daha da güçlendi. Böylece moda sektörünün sürdürülebilirliğini sağlamak ve atık oluşturma döngüsünü kırmak için önemli bir adım atmış olduk.”

Bu güçlü birliktelik, moda sektörünün sadece ürünlerin estetiği ve trendleriyle değil, aynı zamanda çevreye olan etkisiyle de şekillendiğini vurguluyor. Yargıcı’nın sürdürülebilirlik odaklı projeleri ve Nivogo’nun döngüsel dönüşüm vizyonu, gelecek nesiller için daha sağlam ve yeşil bir moda dünyasının temellerini atmaya yönelik bir adım olarak ön plana çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz