Ana Sayfa Dünyadan Mothercare yeni finansman arayışındayken zarar açıkladı

Mothercare yeni finansman arayışındayken zarar açıkladı

Mothercare, gelecekteki finansmanını güvence altına almak amacıyla bir refinansman sürecine girmeden önce zarar açıkladı.

Mothercare, ‘gelecekte yeterli ve uygun finansmanı sağlamak’ amacıyla finansman arayışındayken zarara geçti. Bebek eşyaları perakendecisi, 2023 yılına kadar olan dönemde önceki yılda elde ettiği 12.1 milyon sterlinlik kârın aksine, 0.1 milyon sterlinlik vergi öncesi zarar açıkladı. Aynı dönemdeki satışlar ise yüzde 11 oranında düşüşle 73.1 milyon sterline geriledi.

İngiliz kolunun 2019 yılında çökmesinden bu yana markasını lisanslayan perakendeci, Orta Doğu franchise sahipleri için devam eden zorluklar nedeniyle 24 mali yılın ilk çeyreğindeki satışlarının yüze 15 oranında, 132.5 milyon sterline düştüğünü açıkladı.

Mothercare Başkanı Clive Whiley, “Yıl boyunca Mothercare’in elde ettiği ilerlemelerden memnunum, varlık hafifletmesi, küresel franchise işine dönüşümümüze devam ediyoruz. Çekici bir pazar fırsatımız var. Mothercare, son derece güvenilir bir İngiliz miras markası olma özelliğini sürdürüyor ve bu marka değerini kullanma ve mevcut franchise ağımızın ötesinde küresel varlığımızı artırma önemli bir fırsat sunuyor. Hala yapılacak işler var, ancak yakın geçmişin çalkantılarını geride bıraktığımız için Mothercare’in gelecekteki olanaklarına heyecanla bakıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz