Ana Sayfa Tasarım Burberry yeni mağazasında minimalizmi vurguluyor

Burberry yeni mağazasında minimalizmi vurguluyor

Burberry, Londra New Bond Caddesi’ndeki mağazasını minimalizmi vurgulayarak yeniden tasarladı.

İngiliz lüks marka Burberry, minimalist bir tasarım şemasıyla dekore edilmiş olan Londra’nın Batı yakasındaki New Bond Caddesi mağazasını yeniledi. Londra’nın merkezinde, New Bond Caddesi ve Conduit Caddesi’nin köşesinde önemli bir konumda bulunan 22 bin metrekarelik mağaza, üç bölümden oluşuyor.

Markanın amiral mağazası olan mekanda, sadece beyaz zemin, duvarlar ve tavanlarla karakterize edilen minimal bir açık plan iç mekan bulunuyor ve bu sade tasarım altın, mavi ve kahverengi tonlarında detaylarla dengelenmiş.

Mağazanın sütunları, merdiveni, duvar teşhirleri ve aynalar gibi sabit elemanları, alana katı bir geometri getiriyor ve bu tasarım, markanın ikonik desenini taklit etmek için tasarlanan panelli bir tavanla tamamlanmış.

Minimal iç mekan, Burberry tarafından tasarlanan çağdaş mobilya koleksiyonu ile vurgulanıyor ve bu tasarım, ana Burberry parçalarını sergilemek için tasarlanmış bir atmosfer yaratıyor. Tepe aydınlatması ise 1920’lerde tanıtılan ve markanın zengin mirasına gönderme yapan ikonik Burberry Kareli deseni taklit edecek şekilde tasarlanmış.

Tavan panelleri, her birinin arasına yerleştirilmiş spot ışıklarla düzenlenmiş bir ızgara oluşturmak üzere düzenlenmiş. Aydınlatma şeritleri, mağazanın farklı bölgelerini içeren çok sayıda çizginin referansını alarak panellere farklı aralıklarla eklendi.

Mağazanın her tarafında, sade beyaz zeminleri kesen damgalı karolar bulunuyor. Klasik siyah-beyaz damgalı karolar, hazır giyim ve aksesuar bölümleri de dahil olmak üzere birçok farklı alanı bölmek için iç mekanın farklı bölgelerini kaplıyor.

Diğer döşeme kombinasyonları ise dama tahtası şeklinde benzer şekilde düzenlenmiş koyu kahverengi ve siyah dikdörtgen döşemelerden oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz