Ana Sayfa AVM ‘Van AVM, kente yön verecek’

‘Van AVM, kente yön verecek’

2011 yılında yaşanan depremlerin ardından yeniden kurulma süreci devam eden Van’da, 50 milyon dolara mal olan Van AVM yatırımı Vanlıları heyecanlandırdı. Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, “Van AVM kentin modern şehirleşme yolundaki kılavuzlarından olacak. Van AVM’nin yaşam merkezi konsepti, ‘Yeni Van’ için yön verecek. Hem Van’ın, hem bölgenin değeri artacak” dedi.

Doğu’nun en önemli kentlerinden Van, 2011 yılında 644 kişinin ölümü, 2 bin 287 evin yerle bir olduğu iki büyük depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremlerden sonra yeniden ayağa kalkma ve kalkınma için çaba harcayan Vanlılar, kentin ekonomik potansiyelini değerlendirecek Van AVM gibi yeni yatırımların hayata geçirilmesini bekliyor.

aysegul-bensel50 milyon dolarla kentin tarihindeki en büyük özel sektör yatırımını gerçekleştiren Global Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, “Van AVM başka yatırımcılara cesaret verecek örnek bir yatırımdır” dedi. Van AVM’nin bölgenin gelişime açık yapısıyla tam olarak bütünleştiğini vurgulayan Bensel, “Van özel konumu ve köklü yapısıyla güçlü bir ekonomik ve kültürel potansiyele sahip. Yeni yatırımlar kentin yakın geçmişte yaşadığı depremlerin ardından yürütülen yeniden kurulma sürecine de yön verecektir” diye konuştu. Ayşegül Bensel şöyle devam etti: “Bu süreçte Van AVM’nin kentin modern şehirleşme yolundaki kılavuzlarından biri olacağına inanıyoruz. Van AVM, hem yatırım değeri hem yaşam merkezi konseptiyle ‘Yeni Van’ yolunda kente yön gösterecektir. Sonuçta hem Van’ın, hem bölgenin değeri artacak. ”

Sosyal yaşam alanı

Kiralama ve yönetimi JLL Türkiye tarafından yürütülen Van AVM’yle kente çok sayıda yeni marka ve sosyal yeniliklerin geldiğini söyleyen Ayşegül Bensel sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayata geçirdiğimiz alışveriş merkeziyle Vanlılar’a sadece alışveriş olanağı değil sosyal yaşam alanı da oluşturarak farklılıklar sunmayı hedefledik. Yakın zamanda alışveriş merkezinin 7 salonlu sineması hizmete girecek. Böylelikle Vanlılar vizyondaki yerli ve yabancı çok sayıda filmi yüksek konfor ve kalite standartlarında izleyecek. Özellikle öğrencilerin bu durumdan memnun olacağını düşünüyoruz. Van, artık bölge için sosyal etkinliklerin merkezi haline gelecek.”

Keloğlan Vanlı çocuklarla buluştu

van-avm-etkinlikÖte yandan çocukların heyecanla beklediği Keloğlan etkinliğinde alışveriş merkezinin koridorları minik misafirlerle doldu taştı. Eğlenceli saatler yaşayan çocuklar Keloğlan’ın masallarını merakla dinlerken, görsel şovlar ve oyunlara da keyifle eşlik ettiler. Keloğlan’la beraber şarkılar söyleyen çocukların neşeli sesleri Van AVM’ye gelen misafirleri de mutlu etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz