Ana Sayfa AVM ‘Yaşayan Çınarlar’ ölümsüzleşiyor

‘Yaşayan Çınarlar’ ölümsüzleşiyor

Primemall Gaziantep, “Yaşayan Çınarlar” projesi ile Gaziantep yaşayan şehir kimliğinin oluşmasında önemli değere sahip 100 kişiyi fotoğraflarla ölümsüzleştiriyor. GİFSAD (Gaziantep İpekyolu Fotoğraf Sanatı Derneği) ile beraber düzenlenecek olan projede çekilen fotoğraflar, Primemall Gaziantep’te kurulacak sergiyle ziyaretçilerle buluşturuluyor.

Primemall Gaziantep sponsorluğunda GİFSAD tarafından gerçekleştirilen projede 20 kişilik bir ekip yaklaşık 100 günlük sürede, yaşları 65 ile 94 arasında değişen yüz adet “Yaşayan Çınarları” fotoğraflayarak projenin oluşmasını sağladılar.
GİFSAD iş birliğiyle gerçekleştirilen projenin ilk ayağı olan sergi açılışı “100 Çınarın” katılımı ile Primemall Gaziantep AVM’de 25 Aralık 2015’te gerçekleştirildi.

Projenin ikinci ayağında çınarların anılarından ve fotoğraflarından derlenen bir kitap Gaziantep Kültür Hazinesindeki yerini alacak. Projenin son aşamasında ise 100 “Yaşayan Çınar”ın, kendi adlarını Gaziantep ormanlarında asırlarca yaşatacak çınar fidanları dikilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz