Ana Sayfa Gündem Türk markaları Orta Doğu pazarına çıkarma yaptı

Türk markaları Orta Doğu pazarına çıkarma yaptı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en köklü şirketlerinden Index Holding bünyesinde yer alan Index Fuarcılık tarafından düzenlenen The Global Franchise Market Fuarı, 14-15 Kasım tarihlerinde Dubai Uluslararası Zirve ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuarda pek çok Türk markası yer aldı.


Türkiye’de tek yetkili acentesi Medyafors Fuarcılık AŞ olan, Türk markaları ile Orta Doğulu yatırımcıların bir araya geldiği “The Global Franchise Market (TGFM)” Fuarı’nda, sektörlerinde başarılı işlere imza atan Oses Çiğköfte, Dry Clean Express, Bursa Kebap Evi, Biev, Bernardo, Tatlıses Çiğköfte, Pizza Pizza  ve ayrıca Türkiye’de markaları tek bir çatı altında toplayan Türkiye Franchising Derneği (UFRAD) fuarda stantları ile yer aldılar. Katılımcılar, fuarda gördükleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Orta Doğu pazarının büyüme ve markalaşma sürecinde kendilerine önemli katkı sağlayacağına dikkat çektiler.

Dubai Turizm Ajansı, Dubai Ticaret Odası ve Orta Doğu’nun en büyük franchise danışmanlık firması Francorp tarafından desteklenen fuarda katılımcılar, franchise danışmanlık firmaları, ticaret odaları, Katar Kalkınma Bankası yetkilileri, diğer devlet kuruluşları ve değerli yatırımcılarla görüşme olanağına sahip oldular. Yatırımcılar, fuara gelerek yeni iş fırsatlarını karşılaştırmalı olarak değerlendirdiler. 14 Kasım 2016 da gerçekleştirilen fuarın açılış töreninde Dubai Ekonomi Bakanı Sami Dhaen Al Qamzi, T.C. Dubai Başkonsolosu Erdem Ozan, T.C. Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Hasan Önal, Index Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdul Salam Al Madani, Index Holding CEO’su Anas Al Madani, Francorp Danışmanlık CEO’su Don Boroian ve Francorp Orta Doğu Başkanı Imad Charafeddine hazır bulundu.

dubai-franchising-fuar

Sadece Dubai’den değil tüm Orta Doğu’da ziyaretçi akınına uğrayan fuar, bu yıl 9’uncusu düzenlenen  “Licensing Dubai Fuarı” ile eş zamanlı organize edildi. Eğitim ve network çalışmalarına da büyük önem verilen fuarda, 2 gün boyunca franchising alanında farkındalık yaratacak eğitici konferanslar gerçekleştirildi. Ziyaretçi ve katılımcı marka yetkililerinin dinleyici olarak yoğun ilgi gösterdiği oturumlar franchise sektörüne yön verici nitelikte oldu.

Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, “Türkiye’de 14 yıldır Bayim Olur musun Fuar’ını düzenleyen Medyafors Fuarcılık, franchising sistemine ve gelişimine önem vermekte, bu konuda önemli çalışmalara imza atmakta ve markaların yurt içi ve yurt dışında büyümelerine önemli katkılar sağlamaktadır. Türkiye yetkili acentesi olarak The Global Franchise Market Fuarı’nı Türk Markalarının Orta Doğu’ya açılan kapısı olarak değerlendiriyoruz. Hedefimiz 2017’de daha çok Türk markasını yurt dışında taşımak olacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz