Ana Sayfa AVM Tepe Nautilus, ziyaretçi sayısını artırdı

Tepe Nautilus, ziyaretçi sayısını artırdı

Yenilenme çalışmalarının ardından Tepe Nautilus, ziyaretçi sayısını artırdı. Tepe Nautilus AVM Müdürü Mahmut Metin Gültekin, ziyaretçi sayısını yüzde 35 oranında bir artış olduğunu belirterek, “Marka karmamız ve sadık ziyaretçilerimiz sayesinde Anadolu Yakası’na damga vuran bir alışveriş merkezi olduk” diyor. Bir alışveriş merkezinin başarısının, ziyaretçileriyle doğru iletişim kurmasından geçtiğini anlatan Gültekin, “Ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirecekleri yaşam alanları sunmak, müşteri memnuniyetini sağlıyor ve sadık bir müşteri kitlesi yaratıyor” diyor.

Fulya BAYRAKTAR

Tepe Nautilus yenilenme sürecini tamamladı. Yenilenme çalışmaları AVM’ye ne gibi katkılar sağladı?

Yenileme çalışmalarımız 18 ay kadar kısa sürede tamamlandı. Yenileme çalışmalarında günün koşullarını dikkate aldık. Artan ziyaretçi kapasitemizin AVM içinde sirkülâsyonunu kolaylaştırmak için yürüyen merdiven sayımızı artırdık. Asansörlerimizin teknolojisini yeniledik. Aydınlatma ve havalandırma sistemlerini modernize ettik. Bu süreçte ziyaretçilerimizin daha çok alternatife ulaşması için yeni mağaza ve yeme içme mekânlarıyla anlaşmalar yaptık. Tüm bunları yaparken çevre düzenlemelerimizde de ziyaretçilerimizin keyif alacağı yeni mekânlar yarattık. Aynı zamanda, Tepe Nautilus’un içinde yenilenme çalışmalarını sürdürürken, İstanbul’un iki yakasını buluşturan Marmaray Projesi’ni ve Kadıköy-Kartal Metrosu’nu da göz önünde bulundurarak artacak ziyaretçi girişlerini dikkate aldık ve Ayrılık Çeşmesi Durağı cephesindeki girişimizi buluşma noktası olarak yeniledik. İstanbul’un yeni buluşma noktası olan bu alanda “Nautilus Meydanı’nı oluşturduk ve görsel etkiyi artırmak ‘Nautilus’ heykelini meydana yerleştirdik. Meydana bakan kafeler, meydana hayat veren etkinlikler, Nautilus heykeli, peyzaj ve oturma alanları ve yenilenen konsepti ile Tepe Nautilus Avrupa ve Asya’yı buluşturan yepyeni bir alışveriş merkezi oldu. Yenileme çalışmalarımız ve Metro, Marmaray açılışı ziyaretçi sayımızı yaklaşık yüzde 35 oranında arttırdı. Bu sayının daha da artması ve kalıcı olması için çalışmalar yapıyoruz.

tepenautilus2

Tepe Nautilus, İstanbul’un en önemli iki toplu taşıma projesi Marmaray ve Anadoluray hatlarının kesişme noktasında yer alıyor. Toplu ulaşım araçları nasıl bir sinerji yaratıyor?

Tepe Nautilus’un Kadıköy-Kartal Metro hattının üzerinde bulunması ve Marmaray’ı metro ile buluşturan Ayrılık Çeşmesi durağının Tepe Nautilus’ta yer alması nedeniyle Kazlıçeşme’den Kartal’a kadar olan ulaşım haritasının tek kesişme noktası olarak konumlandık. Gerek Marmaray-Metro hatlarının kesişme noktasında bulunmamız, gerek tüm toplu taşıma araçlarına yakınlığımız gerekse İstanbul’un en önemli ve en merkezi ilçelerinden biri olan Kadıköy’de bulunmamız ziyaretçiler tarafından önemli bir tercih sebebi olmamızı sağlıyor. Ulaşım probleminin ortadan kalktığı Tepe Nautilus AVM’de ziyaretçilerimiz zaman kaygısı yaşamaksızın dilediklerince alışveriş yapabiliyorlar.

Ziyaretçi profiliniz, marka karmasına nasıl yansıdı? Marka karmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

7’den 70’e her yaş grubundan ve çok farklı kesimlerden herkesi ağırladığımız Tepe Nautilus AVM, dekorasyondan aksesuara, giyimden ev tekstil ürünlerine geniş bir yelpazede misafirlerine birçok farklı ürün gamını bir arada sunuyor. Marka karmamız da müşterilerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekilleniyor. Her kesime hitap eden farklı ve kaliteli ürünlerin bulunabileceği markalara yer vermeye gayret ediyoruz.

Aylık ortalama ziyaretçi sayınız nedir?

Aylık ortalama 1 milyon ziyaretçimiz var.

“Ziyaretçilerimizi dinliyoruz”

Sizce bir alışveriş merkezinin başarısının altında neler yatıyor?

Tepe Nautilus olarak 13 yıldır İstanbul’un en köklü alışveriş merkezlerinden biriyiz. Kadıköy, Üsküdar, Acıbadem, Koşuyolu gibi nüfusun yoğun olduğu bir bölgeye hizmet veriyoruz. Açıldığımız ilk günden beri müşteri memnuniyetini ve hizmetini en üst seviyede tuttuk. Mağaza karmamız ve sadık ziyaretçilerimiz sayesinde Anadolu Yakası’na damgasını vuran bir alışveriş merkezi olduk. Sürekli kendimizi yeniledik, ziyaretçilerimizin taleplerini ilgiyle dinledik ve uygulamalar yaptık.

Ziyaretçilerimizin bir alışveriş merkezinde aradığı ulaşım kolaylığı, hizmet, kalite, marka karması, otopark kolaylığı, etkinlik alternatifleri gibi tüm öğeleri sunabiliyoruz. Bu sayede farklılaşıyor ve tercih ediliyoruz.  Bir alışveriş merkezinin başarısı da aslında ziyaretçileri ile ne kadar doğru iletişim kurabildiği, onların ihtiyaçlarını ne seviyede karşılayabildiği ve belki de en önemlisi ziyaretçilerinin alışveriş merkezine olan bağlılıkları ve aidiyetlikleri ile ilgili. Verilen hizmetlerin ve doğru marka karmasının yanı sıra rahat alışveriş ve kolay ulaşım imkânı sağlamak, kaliteli ve doğru etkinlikler düzenlemek, sosyal sorumluluk projeleri yürütmek ve ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirecekleri yaşam alanları sunmak müşteri memnuniyetini sağlıyor ve sadık bir müşteri kitlesi yaratıyor.

tepenautilus3

Tepe Nautilus pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.  Ziyaretçi trafiğinize ne gibi katkılar sağlıyor? Bu yıl planladığınız etkinlikler hakkında da bilgi verir misiniz?

Tepe Nautilus olarak sanatı ve sanatçıyı çok önemsiyoruz ve sanata sahip çıkan bir kurum olarak hemen hemen her ay birbirinden farklı ve birçok kesime hitap eden sergiler, dans gösterileri, müzik dinletileri ve konserler gibi ziyaretçilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek etkinlikler düzenlemeye özen gösteriyoruz.  Aynı zamanda bir alışveriş merkezi olarak sosyal sorumluluk projelerinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve yaptığımız birçok etkinliği farklı kesimlerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiriyoruz. Ziyaretçilerimiz de bu tür projelerle gerçekten çok ilgileniyor ve katkıda bulunuyorlar. AVM yönetimi, markalarımız ve tüm ziyaretçilerimizin de desteğiyle gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizde gerçekten çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Etkinliklerimizde önem verdiğimiz bir diğer konu ise minik misafirlerimiz. Çocuk ziyaretçilerimizin oynayarak, dokunarak ve deneyimleyerek hem eğlenip hem öğrenecekleri atölyeler ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu yıl da benzer şekilde kaliteli ve birçok kesime hitap eden çok farklı etkinlik planlamalarımız var. Özellikle Nautilus Meydanı’nı daha çok hareketlendirecek ve bir meydan kültürü oluşturacak dış alan etkinlikleri planlıyoruz. Genç sanatçılara daha çok yer vereceğimiz bir yıl olacak ve tabii sosyal sorumluk projelerimize devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönem etkinlik takviminiz hakkında bilgi alabilir miyiz?

23 Nisan etkinlikleri kapsamında büyük küçük herkesin izlemeye doyamadığı, çocukların hayali olan Taş Devri Kasaba’nı Tepe Nautilus AVM’ye getirdik. 18-26 Nisan tarihleri arasında minik misafirlerimiz tüm Taş Devri ailesi ile tanışma fırsatı yakaladılar. Mayıs ayı ise hıdrellez, anneler günü, Engelliler Haftası ve 19 Mayıs etkinlikleri ile dolu dolu geçecek. Yaz aylarına yönelik de Nautilus Meydanı’mızda birbirinden keyifli etkinlikler planlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz