Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Tarım Müzesi ANKAmall’da

Tarım Müzesi ANKAmall’da

Minikler ANKAmall’da ilk tarım deneyimini yaşıyor. Tarım Müzesi ve Atölyesi etkinliği, 4-10 yaş arası çocukları buluşturuyor.

ANKAmall, eğitici ve öğretici çocuk aktivitelerine bir yenisini daha ekledi. Bahar mevsimi ile birlikte doğanın canlanışına tanık olan minikler belki de ilk kez tarım uygulaması ile ANKAmall’da tanışıyor.

Atölyelerde farklı tarım uygulamalarını oyunlarla öğrenen minikler buğday ekim atölyesi kapsamında ekim uygulamasını, buğday hasat döngüsü atölyesinde hasat uygulamasını öğreniyor, eşleştirme kartları ile eğlenceli zeka oyunları oynuyorlar.
7 Nisan’da başlayan ve sadece çocuklar değil anne babaların da büyük ilgisi ile karşılaşan “Çocuk Tarım Müzesi ve Atölyesi” etkinlikleri -1. Katta saat 14.00-15.00 ve 16.00-17.00 arasında gerçekleşiyor.

4-10 yaş arası çocuklar için yapılan atölyelerde tüm katılım gösteren minikler mini tarım müzesi doğa seti hediyesine de sahip oluyorlar. 16 Nisan’a kadar devam edecek atölyelerde hafta sonları Melih Aydıner, “Meraklı Buğday Tanesi” isimli kitabını imzalayarak katılımcı miniklere hediye ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz