Ana Sayfa Gündem Sultanahmet Köftecisi Almanya’da da tescillendi

Sultanahmet Köftecisi Almanya’da da tescillendi

Avrupa’daki ilk şubesini Ağustos ayında Münih’in en prestijli bölgesi Hauptbahnhof’ta açacak Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Almanya’da marka tescili yaptırdı.

Sultanahmet Köftecisi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın, Almanya’daki master franchise temsilcilerinin Münih ve çevresindeki turizm yatırımları ile tanınan Kavun AG’nin ortaklarından Beşir Aras ve Zeki Kavun olacağını bildirdi. Tezçakın, Kavun AG’nin markalarına yakışır bir şube açılması konusunda son derece titiz çalışmalar yaptığını belirterek, “Avrupa’daki ilk şubemizin açılışı için artık gün sayıyoruz. Münih’in en prestijli bölgesi Hauptbahnhof’ta açılacak şubemizde son rötuşlar yapılıyor” dedi.

Türkiye’deki sıkıntıların yaşanmaması için bir yandan da yasal işlemlerin sürdürüldüğünü kaydeden Tezçakın, şunları söyledi:
“Türkiye’nin adı en çok taklit edilen markalarından biriyiz. İsmimizi izinsiz kullandıkları için dava açtığımız 200’e yakın taklitçimiz var. Aynı sorunu Almanya’da da yaşamak istemiyoruz. Bu nedenle marka tescili için Almanya Marka ve Patent Ofisi’ne başvuruda bulunduk. Başvurumuz kabul edildi. Marka tesciline ilişkin belgeyi aldık.”

1920 yılında kurulan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurtdışı şubesini kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açmıştı. Ünlü köftecinin halen Bakü’de 3 şubesi bulunuyor. ABD’de de şube açmayı planlayan tarihi köfteci, New York merkezli şirket kurmuş, marka tescili yaptırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz