Ana Sayfa AVM SivasPark’a ödül

SivasPark’a ödül

Gayrimenkul sektöründe en iyileri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen “Sign of the City Awards 2015” için yarışan 140 projeden 31’i ödüllendirildi. Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı AŞ tarafından hayata geçirilen Primemall SivasPark projesi “En İyi Bölgesel Merkezli AVM- Devam Eden Proje” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

İnşaat ve gayrimenkul sektörüne değer katmak amacıyla, Hürriyet’in öncülüğünde Türkiye’de hayata geçirilen projelerin yarıştığı “Sign of the City Awards 2015”, 4 Kasım 2015 Çarşamba akşamı Hilton Convention Center’da gerçekleştirildi. Bu yıl 2. kez düzenlenen “Sign of the City Awards” yarışmasında toplam 31 ödül sahibini buldu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Konuk’un başkanlığını yaptığı jüri projeleri; ölçek, kentsel ilişki, yerel duruş ve mimari yaklaşım açısından değerlendirerek “Sign of the City Awards” yarışmasında Prime Development ve Sivas Yatırım Ortaklığı A.Ş ortaklığı ile hayata geçirilen Primemall SivasPark projesini “En İyi Bölgesel Merkezli AVM – Devam Eden Proje” kategorisinde birinciliğe layık gördü. Ödülü, Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin ve Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Korukluoğlu, Hürriyet gazetesi İcra Kurulu Başkanı Ahmet Özer’den aldı.

sivaspark-avm-1Dr. Artuğ Çetin “Sivas’ın ilk alışveriş merkezi olacak Primemall SivasPark, hem Prime Development hem de Sivas için büyük önem taşıyor. Uluslararası bir yatırım grubu olarak ilk kez yerel bir yatırımcı ile ortak bir projeye imza atıyoruz. Türkiye’de buna benzer ortaklık yapılarının gelişebilmesi için bu güç birliğinin örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz. Bizim büyük önem verdiğimiz ve kente ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda değer katacağını inandığımız projemizin, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülünü alması bizi oldukça gururlandırdı” dedi.

200 milyon TL’lik yatırım bedeli bulunan Primemall SivasPark AVM’nin 2016 yılının üçüncü çeyreğinde hizmete açılması planlanıyor. 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak 4 katlı alışveriş merkezinde yaklaşık 120 mağaza hizmet verecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz