Ana Sayfa İNDEKS AYD AYD Başkanı seçim sonuçlarını değerlendirdi

AYD Başkanı seçim sonuçlarını değerlendirdi

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, 1 Kasım Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi. Belgü, “Uygar, demokrat, güçlü bir Türkiye için, siyasi ve ekonomik reformların genişletilerek devam ettirilmesini arzu ediyor, seçimlerin ülkemize huzur getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, 1 Kasım Genel Seçim sonuçlarının ardından beklenti ve önerilerini paylaştı. Tek parti iktidarının Türk ekonomisinin dinamiklerini hızlandıracağını düşündüklerini ifade eden AYD Başkanı Belgü, şu açıklamayı yaptı:

“26. Dönem Milletvekilliği Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Seçimlere katılan tüm partileri ve seçim sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev alacak olan, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni kutluyoruz.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oy artışı ile tek başına iktidar olması sebebiyle, istikrarlı bir ekonomi ve gelişen demokrasi beklentimizi yineliyoruz. Tek parti iktidarının Türk ekonomisinin dinamiklerini hızlandıracağını düşünüyoruz.

Seçimlere katılım oranının yüksekliği ve içinden geçtiğimiz kritik dönemde, seçimlerin tüm yurtta güvenli bir şekilde yapılabilmiş olması dolayısı ile büyük memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan alışveriş merkezleri olarak, önümüzdeki dönemde, toplumsal barış ve uzlaşı temalarının ışığında hareket edilmesi, toplumsal huzurun yaşanabilmesi için gerekli tüm katkıyı sağlamak üzere, bizlere düşen sorumluluğun bilinciyle hareket etmeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Uygar, demokrat, güçlü bir Türkiye için, siyasi ve ekonomik reformların genişletilerek devam ettirilmesini arzu ediyor, seçimlerin ülkemize huzur getirmesini temenni ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz