Ana Sayfa Kitap-Müzik Sıra Dışı İnsanlar’ın galası ve İkiz Yıldızlar’ın lansmanı yapıldı

Sıra Dışı İnsanlar’ın galası ve İkiz Yıldızlar’ın lansmanı yapıldı

“Sıra Dışı İnsanlar” belgeselinin galası ve “İkiz Yıldızlar” adlı kısa filmin lansmanı Cezayir İstanbul’da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Karadeniz insanının zorluklarla başa çıkmada öne çıkardığı pratik zekasını ve doğa ile mücadelesini konu alan “Sıra Dışı İnsanlar” belgeselinin gala gösterimi ve yönetmenliğini Mehmet Tığlı’nın, yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun yaptığı, bir hoşgörü ve kardeşlik hikayesi olan “İkiz Yıldızlar” isimli kısa filmin lansmanı Cezayir İstanbul’da gerçekleştirildi.

Yoğun bir izleyici katılımı ile gerçekleştirilen iki gösterim büyük beğeni topladı. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes da gösterime katılanlar arasındaydı. Ayrıca iş insanları Meltem Kurtsan, İbrahim Temo, Orhan Karal, Mustafa Ayman, Melek Yıldız, Ali Çebi, Ayşe Çebi, sanatçılar Fatih Dokgöz, Tevfik Erman Kutlu, duayen gazeteci Perihan Çakıroğlu, Demet Cengiz, Seher Aybek ve pek çok akademisyen de gösterime katıldı.

Uluslararası Antalya Film Festivali ve İrlanda Silk Road Film Festivali seçkisine alınan “Sıra Dışı İnsanlar” belgeselinin yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu, yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu yaptı. 4K görüntü kalitesiyle çekilen “Sıra Dışı İnsanlar”, Fongogo üzerinden kitlesel fonlama ile gerçekleştirildi.

Bir kardeşlik ve hoşgörü hikayesi olan ve aslında tüm ötekileştirip kırdığımız kişilere yönelik bir özür metni sayılabilecek “İkiz Yıldızlar” adlı kısa film ise ilk tanıtımında izleyicilerden büyük beğeni aldı. Finansmanı Fongogo şirketi aracılığında kitlesel fonlama sistemiyle temin edilecek kısa filmin finansmanı için Fongogo’da şimdiden hedefin yüzde 10’una ulaşıldı. Çekimlerine Ağustos ayı sonunda Büyükada’da başlanacak filmin kitlesel finansmanı için yapımcı Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu, danışman Orhan Tekeoğlu destek çağrısı yaptı. Başrolünü tiyatro ve sinema sanatçısı aktör Fatih Dokgöz’ün canlandıracağı filmin evrensel teması itibariyle uluslararası birçok festivalde yer alması ve yarışması hedefleniyor.

Yapımcı: Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Senaryo ve Yönetmen: Mehmet Tığlı
Proje Danışman: Orhan Tekeoğlu
Senaryo Danışmanı: Anne Gensior
Kurgu: Naim Kanat
Kostüm: Hatice Gökçe
İletişim Sponsoru: Beze Group

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz