Ana Sayfa AVM Samsun Piazza’da karma resim sergisi

Samsun Piazza’da karma resim sergisi

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, Hatice Muti ve Seyhan Göral’ın eserlerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

Samsunluların eğlence, alışveriş ve buluşma noktası Piazza, yıl boyunca ev sahipliği yaptığı sanat etkinliklerinden birini daha sanatseverlerle buluşturuyor. Hatice Muti ve Seyhan Göral’ın hobi olarak başlayıp yaklaşık beş yılda tamamladıkları eserler, Samsun Piazza’da görücüye çıktı. Eserler, AVM’de 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında görülebiliyor.

Bugüne dek birçok karma sergide eserleriyle yer alan Hatice Muti ve Seyhan Göral, Piazza’da açtıkları sergide toplam 44 yağlı boya tablosu sergileyecekler. Manzara, natürmort ve modern çizimlerinden oluşan eserlerin sahibi Muti ve Göral, Mona Lisa Sanat’ta eğitmen Elif İnançt’tan ders alıyor.

Hatice Muti ve Seyhan Göral

Hatice Muti, 19 Mayıs Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor. Resim dışındaki hobileri arasında kitap okumak, spor yapmak ve müzik dinlemek yer alıyor.

Seyhan Göral ise Ankara İbn-i Sina Hastanesi olmak üzere değişik kentlerde hemşire olarak çalıştıktan sonra Samsun’da 2009 yılında emekli oldu. Göral, evli ve iki çocuk annesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz