Ana Sayfa AVM Rings AVM satranç sporuna destek veriyor

Rings AVM satranç sporuna destek veriyor

Rings AVM, üç kategoride gerçekleştirilecek “Satranç Turnuvası”na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Turnuvada, 2004-2009 doğumlu çocuklar yarışacak.

JLL Türkiye tarafından yönetilen Rings Alışveriş Merkezi, 8 – 9 Ekim 2016 tarihlerinde Borhan ChessMaster Academy ve Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle gerçekleşecek olan “Satranç Turnuvası”na ev sahipliği yapıyor. Turnuva üç kategoride olmak üzere; 2004 – 2009 doğumlu çocuklar yarışacaklar. Sonuçlar UKD (Ulusal Kuvvet Derecesi) hesaplamalarına gönderilecek.

Satranç sporunun toplumun geniş bir kesimine yayılmasına katkıda bulunan Borhan ChessMaster Academy ve Rings AVM olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza satranç sporunu sevdirmeyi ve onları uluslararası arenalarda ülkemiz adına büyük başarılar elde edecekleri bir konuma getirmeyi hedefleniyor.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de satranç artık bir oyun ve eğlence olmaktan çıkmış, spor olarak kabul ediliyor. Bu alanda TSF (Türkiye Satranç Federasyonu) Gençlik Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışmaları sonunda satrancın okullarda seçmeli ders olarak konulması yönünde çocuklar adına atılmış dev bir adım olarak kabul ediliyor.

Turnuva ile ilgili detaylı bilgiler www.ringsavm.com.tr ve www.chessmasteracademy.org ile www.istanbul.tsf.org.tr adresinden alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz