Ana Sayfa Hizmet-Tedarik E-ticaret dünyası iyzico ile Messenger’a taşınıyor

E-ticaret dünyası iyzico ile Messenger’a taşınıyor

Ülkemizde e-ticaretin gelişmesi için ödeme sistemleri alanında yenilikçi çalışmalarını sürdüren iyzico, Bilgetech ile birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kullanıcıların Facebook Messenger üzerinden ödeme almasını sağlayan bir modülü kullanıma sunuyor.

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi lisanslı ödeme hizmetleri şirketi iyzico, ülkemizde e-ticaretin gelişmesi ve daha çok insana ulaşabilmesi için katma değerli ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Ödeme sistemleri alanında hem e-ticaret şirketlerinin, hem de online alışveriş yapan kişilerin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunan iyzico, Bilgetech ile birlikte Facebook Messenger üzerinden online ödeme yapılmasını sağlayan bir modül geliştirdi.

Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı Facebook Messenger üzerinde çalışan modül sayesinde, başta KOBİ’ler olmak üzere Facebook’ta sayfası bulunan şirketler, müşterilerine bu platformdan satış yapıp, ödeme alabilecek. Müşteriler alışveriş yapmak istedikleri e-ticaret şirketiyle Facebook Messenger üzerinden konuşmaya başladıktan sonra ödeme aşamasında iyzico’nun PCI-DSS sertifikalı güvenlik önlemlerine sahip sistemine yönlenip ödemelerini birkaç tıklama ile yapabilecek. iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu’nun deyimiyle “e-ticaret dünyası için yeni bir sayfa” olan Facebook Messenger üzerinden ödeme uygulaması, “ödeme dünyası sistemleri için akıllı teknolojilerin hangi noktaya geldiğinin de önemli bir örneği olma özelliği” taşıyor.

iyzico’nun Türkiye’de bir ilk olan bu yenilikçi teknolojisi ilk etapta Babil.com tarafından kullanılacak. Babil.com’un kurucusu ve CEO’su Mehmed Ali Çalışkan, “iyzico’nun bu öncü çözümüyle, sosyal medya ile entegrasyon kabiliyeti gittikçe artan e-ticaret deneyimini esas alan babil.com’un kullanıcıları sitenin fırsat ve önerilerine Facebook Messenger üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler” dedi

iyzico’nun bu yeni teknolojisini kullanacak olan Bilgetech’in kurucu ortaklarından Nehir Yurduşen ise “Facebook Messenger üzerinden ödeme almak, kullanıcı alışkanlıklarını değiştirecek bir adım. E-ticaret ödeme sistemleri dünyası için yeni bir dönem başlıyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz