Ana Sayfa AVM Primemall Gaziantep AVM, dünya rekoruna hazırlanıyor

Primemall Gaziantep AVM, dünya rekoruna hazırlanıyor

Primemall Gaziantep AVM’de, Gaziantep’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve protokolün katılımıyla, Baklava ile Yapılan En Büyük Mozaik Rekor denemesi gerçekleştirilecek.

Primemall Gaziantep Alışveriş Merkezi, Ayıntap Baklava, UMOSAD Mozaik Derneği öncülüğünde, UMOSAD Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ve Ressam Mustafa Bencan’ın Koordinatörlüğünde; 60 baklava ustası, 15 Mozaik Sanatçısı ve 100 çocuk, 20-24 Aralık tarihleri arasında hazırladıkları 37,5 metrekarelik “Baklava ile Oluşturulan En Büyük Çingene Kızı Mozaiği” ile rekor kırmaya çalışacaklar.

Rekor denemesi, “40 Kattaki Tarih” adıyla Gaziantep’in olmazsa olmazlarından baklava ve “Çingene Kızı Mozaiğini” bir araya getirme fikriyle ortaya çıktı. 37,5 metrekarelik boyutundaki mozaik için her biri yaklaşık 7 santimlik 6 bin 160 adet baklavadan mozaiğin 14 ana rengini oluşturan içi fıstık dolu gerçek baklava dilimi üretildi.

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında, 21 Aralık 2016 Çarşamba günü başlayan rekor denemesi 24 Aralık 2016 Cumartesi saat 16.00’da gerçekleşecek rekor denemesi, Prof. Dr Orhan Kural Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz