Ana Sayfa AVM Orhan Pamuk, D&R Kanyon’da

Orhan Pamuk, D&R Kanyon’da

D&R, Orhan Pamuk’u yeni kitabı “Kırmızı Saçlı Kadın”ın ilk imza gününde okuyucuları ile buluşturuyor. Orhan Pamuk, bir kuyucu ustasıyla çırağının zor bir arazide kuyu kazıp su bulmalarının hikayesini anlattığı yeni kitabını 13 Şubat Cumartesi günü 14.00’te D&R Kanyon’da imzalayacak.

D&R, sevilen yazarları okuyucuları ile buluşturmaya devam ediyor. Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk yeni kitabının ilk imza gününde 13 Şubat Cumartesi günü 14.00’te D&R Kanyon’da sevenleri ile bir araya gelecek. Orhan Pamuk, “Kırmızı Saçlı Kadın”da okurlarını otuz yıl önce İstanbul yakınlarındaki bir kasabada liseli bir gencin yaşadığı sarsıcı bir aşk hikâyesiyle, büyük bir insani suçun peşinden sürüklüyor.

Kırmızı Saçlı Kadın

kirmizi-sacli-kadin1980’lerin ortasında geleneksel usulle kuyu kazan Mahmut Usta ile çırağı “küçük bey” Cem zor bir arazide su ararlarken, kasabanın hemen dışındaki sarı çadırda esrarengiz bir tiyatrocu kadın her gece eski masal ve hikâyeleri yeniden anlatmaktadır. Roman, bir yandan genç kahramanın aşk, kıskançlık, sorumluluk ve özgürlük duygularıyla derinden tanışmasını hikâye ederken, diğer yandan medeniyetler üzerinden babalar ve oğullar; “otoriterlik” ve birey olma konularını tartışıyor.

Kırmızı Saçlı Kadın’da okur, Batı’nın ve Doğu’nun iki temel efsanesi Sophokles’in Kral Oidipus’u (babayı öldürmek) ile Firdevsî’nin “Rüstem ve Sührab”ıyla (oğulu öldürmek) yeniden karşılaşacak ve kendine sıradan hayatlarımızın eski metinlerden ne kadar etkilendiği sorusunu soracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz