Ana Sayfa Gündem Multi Turkey yeni yönetim kurulunu açıkladı

Multi Turkey yeni yönetim kurulunu açıkladı

Multi Turkey yeni yönetim kurulunu açıkladı. Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür ve Finans Direktörü olarak üç atama gerçekleşti. 

Türkiye’de 15 AVM yöneten Multi Turkey, yeni yönetim kurulunu açıkladı. Hulusi Belgü’nün ayrıldıktan sonra merakla beklenen Multi Turkey, yeni yönetim kuruluyla hizmet vermeye devam edecek. Türkiye çapında modern ve yüksek kaliteli alışveriş merkezlerinin lider sahibi ve yönetici şirketi Multi Turkey, bugün yeni yönetim kurulunu açıkladı.

multi-yonetim-kurulu-baskaniKemalKaya
Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya

Yeni yönetim yapısına göre Kemal Kaya, Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi. Daha önce Yapı Kredi Bankası CEO’su olarak görev yapan Kaya, halen Multi Corporation’ın bağlı olduğu Blackstone’un yatırım faaliyetlerinin Baş Danışmanlığını yürütüyor. Kaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını devraldığı Jonathan Lurie, Blackstone bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup Multi Corporation Yönetim Kurulunda yer almaya da devam edecek. Multi Turkey Genel Müdürü olarak atanan Patrick van Dooyeweert, varlık yönetimi, sermaye planlama, geliştirme,kiralama ve insan kaynakları faaliyetlerini üstlenecektir. Van Dooyeweert, daha önce Qubicon’da yönetici ortak, ondan önce de Redevco Turkey Genel Müdürü olarak görev aldı.

multi-genel-muduru-PatrickVan-Dooyeweert
Multi Turkey Genel Müdürü Patrick van Dooyeweert

Yeni yapılanmaya göre Michiel Wolters Multi Turkey Finans Direktörü olarak atandı. Multi’ye gelmeden önce Hertel bünyesinde çalışan Wolters, son olarak Orta Doğu bölgesinden sorumlu Finans Direktörlüğü görevini üstlendi. Wolters’ın görevi devraldığı Steven Poelman ise, Multi Corporation finanstan sorumlu İcra Kurulu Yöneticisi olarak Amsterdam’da görevlendirildi. Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, “Türkiye gerek önde gelen perakendeciler gerekse yerli tüketiciler için yükselen bir bölge. Perakende gayrimenkul piyasasında Multi Turkey’in kuvvetli pozisyonunu daha da güçlendirmeye devam ettiğimiz bu süreçte Patrick ve Michiel ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağım” dedi.

Multi-Turkey-Finans-Direktoru-Michiel-Wolters
Multi Turkey Finans Direktörü Michiel Wolters

Multi Corporation CEO’su Jaap Blokhuis da, “Kemal, Patrick ve Michiel’in yeni görevlerine gelmesi ile birlikte, Multi Corporation’ın yatırım faaliyetleri için kilit bir bölgede bulunan lider ekibimizi daha da güçlendirmekteyiz. Perakende kuruluşlarımız ve müşterilerimize üstün performans sunmak üzere kendileri ile beraber büyük başarılara imza atacağımızdan eminim” diye konuştu. Multi Turkey 925 bin metrekare perakende alanında, 2 bin 100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyet gösteriyor. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’in en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz