Ana Sayfa AVM MaltepePark AVM’de adabı muaşeret kuralları

MaltepePark AVM’de adabı muaşeret kuralları

Zarafet ve İletişim Uzmanı Gökhan Dumanlı, Maltepe Park AVM’de adabı muaşeret kurallarını anlattı.

Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte Gökhan Dumanlı, ayrıca yürüyüş, doğru duruş, beden dili, selamlaşma, kadın ve erkeğin sosyal yaşam içinde durması gereken yer, iş görüşmesinde nasıl davranılmalı, ne giyinmeli gibi toplum kurallarını ziyaretçilerle paylaştı.

Gökhan Dumanlı, AVM ziyaretçileriyle birlikte özel olarak hazırlanan masaya oturdu ve sofrada uyulması gereken kuralları,ç atal-bıçağı nasıl tutmamız gerektiğini, sofrada kadının ve erkeği nereye oturması gereken yerleri gösterdi.

İşte Gökhan Dumanlı’dan adabı muaşeret kuralları:

Sofra adabı nasıl olmalı?
“Kadın her zaman masada en güvenli yere oturmalı. Ayrıca kadın, masadaki her konuda isteğini erkeğe söylemeli. Çalışanlarla, erkek muhattap olmalı.”

İş görüşmesinde nasıl davranılmalı?
“İş görüşmesinde tokalaşırken göz teması kurmak çok önemlidir. Ayrıca tokalaşırken avuç içleri mutlaka birbirine değmelidir. Adınızla birlikte mutlaka soyadınızı da söylemeniz gerekir.”

Nasıl zarif görünülür?
“Zarafet, insanın kendisine olan saygısıdır. Görgü, görmekten gelir. Dekolte, vereceğiniz mesajın önüne asla geçmemelidir.”

Ne kadar bahşiş bırakılmalı?
“Bahşiş konusu önemli. Bahşiş gelen hesabın yüzde 10’u, en fazla yüzde 15’i olmalıdır. Bahşiş vermeyen erkek, çiçek de almaz tek taş da almaz”

Zarafet ve İletişim Uzmanı Gökhan Dumanlı, zaman zaman konuklarını sahneye çıkararak kuralları uygulamalı olarak anlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz