Ana Sayfa AVM Bilkent Center’da Sanat Festivali başlıyor

Bilkent Center’da Sanat Festivali başlıyor

Sanatın ustaları ile gençlerin buluştuğu Sanat Festivali, Bilkent Center’da başlıyor. Festivale, yerli ve yabancı 50 sanatçı katılacak.

Ankara’nın en renkli festivallerinin vazgeçilmez adresi Bilkent Center’da Sanat Festivali başlıyor. Festival, 6-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Sanatın ustaları ile gençlerinin resim ve heykel alanında buluşacağı festivale, yerli-yabancı 50 sanatçı katılacak. Sanatçıların canlı performanslarıyla yılın en iyi sanat etkinliği olmaya aday festivalin organizasyonunu ünlü ressam Adil Ocak ve sanat yazarı Vecdi Uzun üstlenecek. Festivalin küratörlüğüne imza atan isim de Rahmi Çöğendez olacak.

Bilkent Sanat Festivali resim, heykel workshop çalışmaları, piyano dinletileri, dans gösterileri ve müzayedelerle büyük bir sanat şölenine dönüşecek. Akademisyenler ve ressamların düzenleyeceği konferanslarla sanatın renkli sokaklarına doğru yolculuğun en büyülü zamanlarının yaşanacağı festivale, ünlü heykel sanatçısı Fabien Nizam Güner ve ünlü Yunan ressam Spyros Georgas da katılacak. Festivalde çocuklar için de ünlü ressamların katılımıyla özel sanat atölyeleri düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz