Ana Sayfa İNDEKS Little Ceasars Little Caesars, Haliç’te ilk şubesini açtı

Little Caesars, Haliç’te ilk şubesini açtı

Türkiye’de başta nefis kenar olmak üzere pizza sektöründeki pek çok yeniliğin mucidi Little Caesars, büyüme hamlesini İstanbul Haliç’te açtığı yeni şube ile sürdürüyor. 28 Mayıs’ta gerçekleşen açılış ile İstanbul’daki şube sayısını 61’e çıkaran Little Caesars, enfes lezzetlerini İstanbullularla daha fazla noktada buluşturuyor.

Lezzet İmparatorluğu Little Caesars, büyüme hamlesine yeni şube açılışları ile devam ediyor. Türkiye’nin birçok noktasında tüketicisiyle buluşan Little Caesars, Haliç’te açtığı yeni şubesi ile İstanbul’daki şube sayısını 61’e çıkardı. Türkiye’de 1996’dan bu yana Çelebi Holding güvencesi altında faaliyet gösteren Little Caesars’ın 28 Mayıs’ta açılışını gerçekleştirdiği Haliç Kumbarahane Caddesi’ndeki şubesi gece 02.00’ye kadar hizmet verecek.
Little Caesars’ın İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de istikrarlı büyüdüğünü ve bu büyüme planları içinde tüketicilerden gelen istek ve taleplerin önemli olduğunu belirten Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Güney Arıduru, “İstanbul’da Haliç şubemiz ile birlikte 62 şubede hizmet veriyoruz. Little Caesars’ın annelerimizin evde yaptığı gibi doğal, taze ve günlük hamur ile sezon mahsulü domates sosu, helal sertifikalı et ürünleri ve güvenilir malzemeler kullanarak, kızartma ekipmanı kullanmadan yaptığı lezzetli pizza ve yan ürünleri çok seviliyor. Klasik enfes lezzetlerimiz ile yeni Dörtköşeli pizzamız, Kavurmalı Sezar ve Pestolu Fit Sezar pizzalarımızı Haliçlilerin kısa sürede beğeneceklerini düşünüyoruz” dedi.

ABD Michigan’da 1959’da Mike ve Marion Ilitch tarafından kurulan, bugün dünya üzerinde 19 ülkede, 6 binin üzerinde restoran sayısına ulaşan Little Caesars’ın ülkemizde son iki yıldır çok başarılı bir büyüme grafiği çizdiğini anlatan Arıduru, “2015 yılında bir önceki yıla oranla satış alanında yüzde 32’lik bir büyüme sergiledik. Tüm dünyadaki Little Caesars’lar arasında en çok satış yapan 5 ülkeden biri olduk. Şirket olarak yakaladığımız büyümeyi, satış ve şubeleşme alanında yakaladığımız başarıyı bu yıl da devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’deki istikrarlı büyümesinde, ürün lezzetinin ve franchise sisteminin büyük rolü olduğunu belirten Arıduru, “Büyümemizi franchise ağırlıklı sürdürüyoruz. Ürünlerimizin lezzetini deneyimleyen tüketicimiz franchisee’miz olmak için bize müracaat ediyor. Haliç şubemiz de franchisee’mizin yatırımı ile faaliyete girdi. 2015 yılsonu itibariyle aramıza yeni katılan franchisee’lerimiz ile şubelerimizin yüzde 80’i franchise, yüzde 20’si de şirket şubeleri olarak işletiliyor. İstanbul’dan ve Türkiye’nin farklı kentlerinden Little Caesars gibi global bir markaya yatırım konusunda önemli sayıda talep alıyoruz. Tüm Türkiye’den Yurt içinde yeni yatırımcılarla büyüme hızımızı daha da artırarak 2018 – 2019 itibariyle 300 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz