Ana Sayfa Gündem Kent Meydanı AVM’ye mobil buz pisti

Kent Meydanı AVM’ye mobil buz pisti

Bursalıların buluşma noktası Kent Meydanı AVM’de bu kış heyecan verici bir proje başladı. IceTrendy tarafından geliştirilen oval konseptli mobil buz pisti ilk kez Kent Meydanı AVM’de görücüye çıktı.

Son yıllarda özellikle gençlerin ve çocukların yeni tutkusu olarak karşımıza çıkan buz pistlerinin bir yenisi Bursa’da farklı bir mimari konseptle birlikte açılışını yaptı. Doğal buz pisti projelerinde 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren IceTrendy Doğal Buz Pisti Sistemleri ile Kent Meydanı AVM’nin iş birliği sonucu hayata geçirilen proje büyük ilgi görüyor.

20 metre çapında 10 metre yüksekliğinde kubbe çadır içinde oval olarak tasarlanan buz pistinin göze çarpan en önemli özelliği, içinde ayrıca bir acemi pisti daha bulundurması. Bu sayede küçük çocukların ve yeni başlayanların güvenli şekilde eğitimlerini tamamlamaları sağlanırken, diğer paten severlerin de hızı kesilmemiş oluyor.

Yaklaşık 300 metrekarelik kayma alanıyla günde ortalama 500-600 kişiye hizmet verebilen pist, şeffaf tasarımı sayesinde meydanın dört bir yanından izlenebiliyor.

ice-trendy-mobil-buz-pisti
Gerek mimarisi, gerekse rengarenk aydınlatmasıyla büyük beğeni toplayan proje aslında Avrupa’da çok yaygın olan açıkhava projelerinden esinlenilerek geliştirilmiş. Ülkemizin iklim koşullarının açıkhava buz pistleri için pek uygun olmaması üzerine buzu güneşten ve rüzgârdan korumak üzere kubbe çadır planlanmış ve her tarafı şeffaf yapılarak hem izleyenler hem de kullanıcılar için açık hava hissinin oluşturulması hedeflenmiş.
Haftanın her günü saat 10.00 – 22.00 arasında hizmet veren buz pistinde hafta içi 30 dakikalık seansın ücreti 15 TL. Bu hizmet hafta sonu 20 TL’ye veriliyor. Uzman eğitmen kadrosuyla yeni başlayanlar için de özel ders seçenekleri sunuyor. 30 dakikalık özel ders bedeli piste giriş biletiyle birlikte 40 TL.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz