Ana Sayfa Gündem KasapDöner, Erbil’de

KasapDöner, Erbil’de

Türkiye’nin en sıra dışı döner markası KasapDöner, yabancı yatırımlarda vites büyüttü. Geçtiğimiz günlerde Halkalı ArenaPark AVM şubesinde Mısırlı yatırımcılarla ortaklığa giden KasapDöner’in Erbil’deki şubesi de Iraklı iş adamlarının yatırımıyla kapılarını açtı.

“Hamburger çocuklarına yedirmeye geliyoruz” sloganı ve farklı kampanyalarıyla dönerin Türkiye’deki en sıra dışı markası olan KasapDöner, son dönemde yabancı yatırımcılara ve yurtdışı şubeleşmeye hız verdi. Yakın geçmişte Mısırlı iş adamları tarafından Halkalı Atakent’teki ArenaPark AVM’de açılan şubeden sonra Irak’ın Erbil kentinde Iraklı yatırımcılar tarafından bir KasapDöner şubesi açıldı.

“Yabancı yatırımların devamı gelecek”

Açılışa, çok sayıda davetlinin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri Irak Büyükelçisi Raşit Muhammed El Mansuri ve Irak Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi İsmet Ageed Siddig gibi diplomatlar da katıldı.

Konu hakkında konuşan Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, sadece bifteklik etten yaptıkları döner ile Erbil KasapDöner şubesiyle de döner severlerin damaklarında unutulmaz bir tat bırakacaklarını belirterek “Türk dönerini dünya markası yapma misyonuyla hareket eden bir firma olarak önemli hedefimizlerden biri yurt dışındaki şube sayımızı yavaş ama emin adımlarla artırmaktı. Bunun önemli ayaklarından birini de, yeme içme sektöründe çok büyük fırsatları barındıran ve etle arası gayet iyi olan Arap coğrafyası oluşturuyor. Bugün bu hedefimize bir adım daha yaklaşıyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Erbil şubemizin buranın yerlisi iş adamları tarafından hizmete alınmış olması da KasapDöner marka değerleri ve iş modelinin üzerine yerel bilgi ve deneyimin eklenmesini sağlıyor. Yurtdışı projelerde buna çok önem veriyor ve marka değerlerimizi koruyacak yatırımcılarla birlikte hareket ediyoruz. Bunun yanında her yurtdışı şube açılışında ülkemize döviz girdisi sağlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dönerinden peçetesine, servis tahtasından döner ocağına kadar şubemizin herşeyi Türkiye’den gönderiliyor” dedi.

Farklı ülkelerde yeni şube hazırlığı

KasapDöner Erbil şubesinin yatırımcıları Iraklı iş adamları Zyhar Barwari, Sermed Siddig ve Hakar Akrawi ise, Erbil’e KasapDöner açmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Orta Doğu’da döner tanınmış bir yiyecek. Ancak Türk döneri gibi, özellikle de KasapDöner’inki gibi döner yok. KasapDöner hem sadece bifteklik etten döner üreterek damaklarda eşsiz bir tat bırakıyor, hem de dönere ve kırmızı ete farklı bir yaklaşım getirerek yenilikçi tarzıyla göz dolduruyor. Erbil’de bugün kapılarını açtığımız KasapDöner şubesinin tek şubemiz olmayacağını ümit ediyoruz. Hatta birlikte başka ülkelerde yeni şube açılışlarına da hazırız” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz