Ana Sayfa AVM Kahramanmaraş Vergi Dairesi, Piazza’da bilgilendirdi

Kahramanmaraş Vergi Dairesi, Piazza’da bilgilendirdi

Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı, 1 Mart’ta başlayan Gelir Vergisi Beyanname Dönemi’ne ilişkin Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde stant açarak, herkesi bilgilendirdi.

Gelir vergisi mükelleflerinin 2016 yılına ilişkin gelir beyanlarını elektronik ortamda vermelerini sağlamak için hizmeti vatandaşın ayağına götüren Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı, kent halkının buluşma noktası olan Piazza AVM’de stant kurdu. Ziyaretçilere önemli bilgiler veren Vergi Dairesi Başkanlığı yetkilileri, 1 – 27 Mart tarihlerini kapsayan beyanname döneminde; geliri sadece kira, ücret, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükelleflerin, yıllık gelir vergisi beyannamelerini Hazır Beyan Sistemi üzerinden kolayca verebileceğini ifade etti.

Stant yetkilileri, Hazır Beyan Sistemi’ne Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden ulaşılabileceği gibi vergi dairelerinden ve Piazza AVM’de açılan stanttan da ulaşabileceğine dikkat çekit. Piazza AVM’nin ziyaretçilerine bilgilendirici broşürler de dağıtan stant görevlileri, vatandaşları, yoğunluktan kaynaklanabilecek herhangi bir problemle karşılaşmamaları için beyan işlemlerini son güne bırakmamaları yönünde de uyardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz