Ana Sayfa Gündem “Joya, satış ağını genişletecek”

“Joya, satış ağını genişletecek”

Yerli ve yabancı pek çok aktörün bulunduğu ayakkabı sektörüne son olarak Bozkır Grup distribütörlüğünde dahil olan Joya, “sağlıklı ayakkabılar” konusunda oldukça iddialı. Joya Türkiye Genel Müdürü Savaş Güzel, bu yıl içinde 3 yeni mağaza açarak 6-10 bin adet satış yapmayı hedeflediklerini anlattı.

AVMDergi.com
Joya’yı dinleyebilir miyiz sizden farkı nedir?
Joya insan fizyolojisine son derece uygun, hatta insan sağlığına pozitif etkileri uzmanlarca kanıtlanmış bir ayakkabı. İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü (ETH) tarafından insan sağlığına pozitif etkileri tescillenmişdir. Şu an dünyada bu kadar özellik içeren başka ayakkabı markasının olmadığını söyleyebilirim. Zira Amerika, Almanya ve İsviçre tarafından pek çok kez ödüle layık görüldük. Öte yandan dünyada pek çok tanınmış isim ve futbolcunun da ayakkabıdaki tek tercihi Joya’dır. Kısaca Joya’nın özelliklerine değinecek olursak; bedenin doğal hareketlerini maksimum düzeyde destekliyor. Patentli taban teknolojisi aktif olarak nefes alan iç taban, hava geçirgen malzemesiyle konforlu bir ayak ortamı sağladığı gibi, yumuşak ve elastik orta tabanıyla gerilimi ve ayağın üzerindeki yükü de azaltıyor. Yumuşak elastik taban teknolojisi, sadece ayakta durduğunuz süre içinde bile diğer ayakkabılara göre içten içe vücudu ve kas sistemini devamlı olarak aktif tutuyor. Patentli özel taban teknolojisi sayesinde yürüme ve ayakta durma esnasında ayak tabanı altında basıncın en uygun şekilde dağılmasını sağlıyor. Bu sayede omurga üzerindeki basıncı azaltarak disklerin rahatlamasına imkân tanıyor. Ayrıca, yayvanlık, düztabanlık ya da diz problemlerini de ortadan kaldırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tam 4 milyon kez teste tabi tutuldu. Sizler de bir tane Joya edindiğinizde ve kullanmaya başladığınızda bu özelliklerini çok kısa bir süre içinde fark edecek ve bir kere giydikten sonra başka bir ayakkabıya hiç ihtiyaç duymayacaksınız.

Joya’nın üretim süreçleri hakkında bilgi alabilir miyiz?
Temsil ettiğimiz şirket, üretimi Çin’de yapılmayan nadir markalardan. Bu nedenle üretim yerinin Türkiye olması için de çalışıyoruz. Joya’nın taban tasarım mühendislik ve testleri İsviçre’de, montajı ise Güney Kore’de yapılıyor. Şimdilik 2-3 model ise Türkiye’de üretilecek. Üretim sadece Türkiye için değil, tüm dünyaya yapılacak.

Yeni mağazalar geliyor

Şu anda kaç mağazanız oldu? Ağırlı olarak hangi bölgelerde yatırımlarınız bulunacak?
Kısa bir süre önce İstanbul’un en güzel semtlerinden Bağdat Caddesi Caddebostan’da ilk mağazamızı açtık ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Alanlar ve kullananlar son derece memnun. Onların memnuniyeti bizleri de çok mutlu ediyor. İlerleyen dönemlerde farklı lokasyonlarda ve AVM’lerde mağazalar açarak satış ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Joya’nın dünyada ise 3 binden fazla satış noktası bulunuyor.

Mağaza yatırımlarını daha çok AVM’lerde mi yoksa caddelerde mi yapmayı planlıyorsunuz?
Daha çok AVM olmakla birlikte Her iki lokasyona da ilgiliyiz. Lokasyonun prestijli olmasına özen gösteriyoruz.

Müşteri memnuniyeti kapsamında yaptığınız çalışmaları öğrenebilir miyiz?
Öncelikle İsviçre’den dahi daha uygun tanıtım fiyatları ile satıyoruz. Müşteri memnuniyeti için gereken her türlü hizmeti sunmak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz.

Türk ayakkabı sektöründe dişli bir rekabet var. Siz bu sektördeki rekabeti nasıl değerlendiriyorsunuz?
İlk fizibilite çalışmalarımızda bunu farkettik ve dünyada rakibi olmayan Joya ayakkabıları ile işe başlayarak, rekabetten de arınmış olduk.

Bu yıl Joya için nasıl geçecek? Kaç mağaza açmayı hedefliyorsunuz?
“Sağlıklı ayakkabı” Türkiye’de yükselen bir trend. Kadın, erkek ya da çocuk, her kesimden insan ayakkabıda tasarım ve görünümden önce konfor arıyor. Joya da tüketici nezdinde bu ihtiyaca tam anlamıyla cevap veriyor diyebiliriz. Müşteriyle ilk sıcak temas kurduğumuz Caddebostan’daki mağazamıza ilgi büyük. Joya’yı kullanan müşterilerimizden de çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu yıl içerisinde 3 mağaza daha açmayı ve ilk yıl için en az 6-10 bin adet arası satış yapmayı hedefliyoruz. Mağazalaşmanın yanı sıra 2016 için farklı proje ve planlamalarımız da mevcut. Ben ve ekip arkadaşlarım hedeflerimiz doğrultusunda yoğun bir biçimde çalışıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz